main logo

Олександр Данилюк

Олександр Данилюк – екссекретар Ради національної безпеки і оборони. На державній службі Данилюк із 2005 року. У 2006 – 2010 роках Данилюк керував інвестиційним фондом в Лондоні і Люксембурзі. Данилюк обіймав високі посади за президентства Ющенка і Януковича. Він був радником прем’єр-міністра Юрія Єханурова. У 2014 році президент Петро Порошенко призначив Данилюка своїм постійним представником у Кабінеті Міністрів України.

З вересня 2015 року чинний глава держави призначив Данилюка заступником глави Адміністрації Президента України. У червні 2018 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман попросив Верховну Раду звільнити Данилюка, за це проголосували 254 депутати.

Президент України Володимир Зеленський призначив Олександра Данилюка секретарем РНБО 28 травня. На цій посаді він замінив Олександра Турчинова.

27 вересня Данилюк написав заяву на ім’я президента про звільнення. 30 вересня Зеленський її підписав.

Олександр Данилюк запевнив, що звільнення з посади секретаря Ради нацбезпеки і оборони – його особиста ініціатива. Він вирішив покинути посаду, позаяк "не мав бажання брати участі у підкилимних іграх деяких персонажів".