У Харкові почали встановлювати мобільні котельні, які дозволять уникнути перебоїв з опаленням у житлових будинках. Про це в ефірі телемарафону повідомили місцеві кореспонденти, інформує 24 канал.
Читайте також Підготовка до опалювального сезону: практичні поради, як утеплити будинок
Яка ситуація з опалювальним сезоном у Харкові
Наразі вже встановили 9 мобільних котелень, а загалом заплановано 17. Крім того, обговорюють питання, чи можна закупити додаткові котельні.
Загалом міський голова Харкова Ігор Терехов розповідав, що в місті активно готуються до опалювального сезону у таких складних умовах, однак ціль окупантів – теплові мережі, водогони, а житловий фонд Харкова зазнав серйозних руйнувань, –
підкреслила кореспондентка.
Вона додала, що найбільша проблема – нестача рук, щоб забивати вікна у всіх зруйнованих будинках, розбирати завали та утеплювати домівки. Тому комунальники активно працюють з волонтерами та залучають їх до робіт.
Важливо зазначити, що у громадах регіону можуть бути проблеми з опаленням, ймовірно, газу не буде, тому необхідно закупляти дрова, і міська рада в цьому допомагає.
Що з опаленням у Сумах
Як розповіла заступниця голови Сумської облдержадміністрації Олена Бойко, у Сумах активно готуються до досить складного опалювального сезону.
Прикордонні населені пункти під постійними обстрілами. Проблеми є централізованим опаленням, наприклад, в Охтирській ТЕЦ, яку зруйнували російські окупанти.
За словами Бойко, наразі готуються три великі проєкти, які дозволять запустити Охтирську ТЕЦ.
"Тепло буде запущено в Охтирці 100%. Сумщина – специфічний регіон. У нас дуже багато хто користується альтернативними видами палива, тому для нас ця проблема гостро не стоїть, але ми продовжуємо працювати", – додала заступниця голови Сумської облдержадміністрації.
Опалювальний сезон в Україні:
- Через бойові дії та складну економічну ситуацію ця зима буде однією з найскладніших в історії нашої держави. Уряд вже готується до того, щоб ми пережили її. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що влада готова до будь-яких сценаріїв розвитку подій. Мовиться про достатню кількість запасів газу, запасів вугілля, готовність енергогенеруючих підприємств та інфраструктури, підготовку до екстрених ситуацій.
- Вже стало відомо, який мінімальний рівень тепла в оселях повинен бути зимовому сезоні 2022 – 2023 – щонайменше до рівня +18 градусів. Та все звісно ж залежитиме від погодних умов.
- Денис Шмигаль також запевнив, що ціна на газ буде фіксованою, щоб уникнути підвищення тарифів для населення – до 31 травня 2023 року.
Вас може зацікавити – Володимир Омельченко заявив, що опалювальний сезон в Україні буде нелегким