Угорський прем'єр стверджує, що нібито єдиний спосіб припинити розв'язану Росією війну – це переговори. За його словами, зажди є сенс говорити про мир, коли йде війна.

Дивіться також Загроза для України і союзник Орбана: як зупинити проросійський реванш у Словаччині

Орбан закликав до переговорів, попри атаки Росії на порти України

"Після війни сотням тисяч людей буде важко жити повноцінним життям, тому ми повинні говорити про мир. Якщо голос миру не буде достатньо сильним, суспільство буде сприймати війну як вирішення проблеми. Цю ситуацію можна вирішити лише шляхом дипломатії та переговорів", – сказав він.

Втім, Орбан з невідомих причин не коментує рішення Росії вийти із зернової угоди та атаки окупантів на портову інфраструктуру України.

Орбан знову повторив свої цинічні заяви, мовляв, "Україна вже давно практично втратила свій суверенітет", а також те, що у Києва "закінчилися засоби" для ведення війни.

У своїх фантазіях Орбан згадав про колишню канцлерку Німеччини Ангелу Меркель. Зокрема, він стверджує, що з початком повномасштабного вторгнення країнам Заходу треба було "локалізувати війну, як це зробила Ангела Меркель".

Прем'єр Угорщини зазначив, що Захід нібито "воюватиме до останнього українського солдата".

Це те, що треба було зробити зараз. Це те, що ми пропонували. Захід зараз цього не робить. Він посилає гроші, зброю. Звичайно, українці воюють. Захід воює до останнього українського солдата,
– заявив Орбан.

Яка позиція в Орбана щодо війни Росії проти України

  • Від початку повномасштабного вторгнення Угорщина прийняла українських біженців і надає гуманітарну допомогу України. Проте уряд Орбана в більшості шкодить Україні, аніж допомагає.
  • По-перше, Угорщина всіляко блокує санкції проти Росії, які ухвалює ЄС. Торік Угорщина блокувала запровадження ембарго на нафту й добилася винятку для себе.
  • Також угорський уряд завадив запровадити санкції проти глави РПЦ Кіріла. Що більше, Будапешт виступає за скасування санкцій проти Росії та припинення допомоги Україні.
  • По-друге, уряд Орбана забороняє здійснювати транзит військової допомоги Україні через територію Угорщини. Будапешт відмовляється надавати зброю Україні.
  • По-третє, з Угорщиною пов'язані скандали з обміном полонених. Так, Будапешт без України домовляється з РПЦ про повернення українців з російського полону.