Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. Він додав, що у світі є лише дві країни, які можуть прийняти Путіна.

Дивіться також Під юрисдикцією України: у Євросоюзі заговорили про те, як має відбуватись трибунал для Путіна

Путін боїться виїжджати з Росії

За його словами, у світі не багато країн, які можуть гарантувати, що не арештовуватимуть Путіна. Мовиться про Киргизстан та Білорусь. Це дві країни, де російський диктатор, теоретично, може відчувати себе в безпеці.

"Ймовірно, це Білорусь, але я б не був таким упевненим. Раптом Лукашенко його "кине", раптом його "купили". Юридично у Лукашенка є повне право арештувати Путіна та він навіть буде нагороджений за це. Можливо, він поїде в Киргизстан, але далі – точно страшно. Дочекаймось хоч якось візиту Путіна", – зазначив Шейтельман.

Михайло Шейтельман про політичне становище Владіміра Путіна: дивитись відео

Коментуючи заяви президента ПАР Сиріла Рамафоси, політтехнолог зазначив, що Путін може не довіряти президенту Південноафриканської республіки. Спочатку Рамафоса заявив, що його країна виходить з Римського статуту, щоб прийняти Путіна, а згодом його слова спростувала власна Адміністрація.

"Я думаю, що Путін, коли почув слова Рамафоси, не повірив у них і не збирався нікуди їхати. Він розуміє, що ПАР, фактично, це англосакси, ті самі вороги, з якими так "довго воює" Росія. Англосакси "підступні" та могли спеціально скасовувати Римський статут, щоб Путін потрапив у пастку і його змогли арештувати", – розповів Шейтельман.

МКС видав ордер на арешт Путіна: головне

  • 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна та його уповноваженої у справах дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих територій України до Росії.
  • Генпрокурор Андрій Костін зазначив, що відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. Це означає, що за межами Росії Путіна повинні заарештувати та передати до суду.
  • 25 квітня Південно-Африканська Республіка оголосила про вихід з Міжнародного кримінального суду. Таку заяву зробив її президент, але наступного дня в офісі президента заперечили це та назвали цю ситуацію "помилкою".