Досягнення Порошенка

Владі Петра Порошенка вдалося зупинити піке, в яке економіка увійшла влітку 2012 року. Вже у 2016 років ситуацію в Україні вдалося стабілізувати, попри, за словами експерта, численні виклики.

Читайте також: Хто такий Петро Порошенко: що відомо про кандидата у президенти

"Насамперед – це (йдеться про виклики, – 24 канал) втрата територій, які робили досить вагомий внесок в промислове виробництво, і у валовий внутрішній продукт", – пояснив керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій.

Серед досягнень президента є скасування тисяч бюрократичних процедур та ліцензій, перехід в онлайн сотень дозвільних процедур, ліквідація банків-пустишок та запуск системи держзакупівель ProZorro.

Запроваджено автоматичного відшкодування податку на додану вартість. Це була дуже корупційна складова економічної діяльності,
– розповіла про досягнення заступниця директора Європейської бізнес асоціації Світлана Михайловська.

Провали Порошенка

Запроваджено автоматичного відшкодування податку дозволило б піднятися у рейтингу легкості ведення бізнесу на 41 позицію. Попри те, наш результат – це лише 71 сходинка. Експерти підтверджують, влада не спромоглася на реформи, які б дали можливість економіці відновитися.

економіка
Україна на 71 сходинці легкості ведення бізнесу

Попри обіцяні 5-7% зростання ВВП щороку, результат – 3,4% – доволі посередній. Якщо порівнювати з економіками держав, що розвиваються. За оцінками МВФ, у 2018 році економіка у наших конкурентів зростала у півтора або два рази швидше.

ввп
Зростання ВВП в Україні

На поточному тижні президент ще на рік продовжив мораторій на землю. Легальний ринок землі – це саме ті 2% зростання економіки, які обіцяла влада, але не виконала. Що цікаво, мораторій ще й посилює тіньовий сектор.

Малий та середній бізнес – левова частка зростання економіки. І втрата мільйонів робочих рук, які віддали перевагу трудовій міграції, замість власної справи – це ще один провал влади.

Протягом останнього року ми оцінюємо результатом покращення інвестиційного клімату, це понад 80 нових заводів було відкрито в Україні. Ми, зокрема, з початку року вже мали зустрічі з компаніями, які розглядають нові проекти в Україні,
– розповів голова Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів.

Однак запустили роботу переважно іноземні підприємства. Влада не стимулює на конкурентних засадах внутрішнє виробництво.