Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що вранці 28 березня люди на вході не пускали священників ПЦУ провести богослужіння. Проте отці таки змогли помолитись за мир в Україні.
Дивіться також Демонструють невігластво, – політолог про заяву ООН щодо обшуків в УПЦ МП
Що відомо про богослужіння ПЦУ в храмі
На жаль, сьогодні (28 березня – 24 Канал) зустріли спротив, стояли люди на вході та не пускали священнослужителів ПЦУ в приміщення, у храмі розпилили газ. А напередодні невідомі заварили ворота до храму. Проте священники ПЦУ потрапили всередину і провели молебень,
– розповів Руслан Марцінків.
Він пояснив, що це історична подія, адже це була перша служба Православної церкви України в храмі Різдва Христового на вулиці Довженка в Івано-Франківську.
"Це був останній храм в Івано-Франківську, який належав до УПЦ Московського патріархату", – зазначив мер.
Як відбувалось богослужіння в храмі Різдва Христового / Фото Суспільне та Руслан Марцінків
Він додав, що храм тепер офіційно – власність громади ПЦУ. Посадовець пояснив, що у храмі поменшало ікон, що не дивно. Адже про ймовірне зменшення ікон журналісти помічали навіть у Києво-Печерській лаврі, звідки виїжджає УПЦ МП.
Журналісти повідомляли про сутички біля храму
Кореспондентка Суспільного з місця події повідомляла, що перед богослужінням біля храму зібрались декілька сотень людей.
Між вірянами УПЦ МП та ПЦУ сталася сутичка,
– мовиться в повідомленні.
Видання "Бліц-Інфо" написало, що зварені напередодні ворота вдалось відкрити з допомогою спеціального інструменту. Однак вхід у храм загородили парафіянки московського патріархату разом зі своїм священником – були взаємні звинувачення та штовханина.
Однак на місці працювала поліція діалогу. Ба більше:
- отці Православної церкви України запропонували священникам УПЦ МП спільно відслужити молитву за загиблими українськими воїнами, однак представники МП відмовилися;
- попри сльозогінний газ в храмі та тривалу суперечку, отці ПЦУ таки почали службу.
Віряни зайшли всередину церкви через задні двері. У храмі священники ПЦУ змогли провести богослужіння за мир в Україні.
У поліції Івано-Франківщини у коментарі 24 Каналу розповіли, що поліція забезпечила охорону публічного порядку.
"У поліцію не надходило жодних заяв", – розповіли правоохоронці щодо ймовірних сутичок.
Люди вигукували: "Геть московського попа": дивіться відео Суспільного
Протоієрей Ігор Приймак Православної церкви України розповів, що повернути храм фізично не є таким важливим, як усвідомлення вірян церкви, хто саме на них впливає.
Цих людей 30 років зомбували, вони не розуміють, де зло, а де добро. Коли 30 років тому вони почали будувати цю церкву, то казали, що теж хочуть України. Але почали правити на московський ізвод,
– заявив отець.
Ігор Приймак пояснив, що московський патріархат роками баламутив голову простим людям, виконуючи роль "п'ятої колони" Москви. Також він відзначив, що:
- Онуфрій вчинив розкол у 1992 році, а церква УПЦ МП в нашій столиці стала центром російської пропаганди;
- і людям сказали стояти до кінця та чекати росіян. Тож громада поділилася на "ждунів" і вірян, які хочуть на своїй українській землі ходити до своєї, Української, церкви.
Що цьому передувало
- 8 березня 2023 року відбулось засідання в Апеляційному суді Івано-Франківської області щодо громади парафіяльного храму Різдва Христового Православної церкви України.
- Суспільне писало, що віряни подали до суду через бездіяльність поліції області та обласної прокуратури щодо їхніх заяв про незаконне захоплення приміщення та майна храму священниками УПЦ Московського патріархату.
- Адже віряни ще у лютому 2022 року вирішили перейти від УПЦ МП до Православної церкви України.
- Мер Руслан Марцінків розповів, що всі правові документи дають право на служіння у храмі Православної церкви України. Адже громада ПЦУ офіційно зареєстрована і має право власності на ці приміщення.