Такою думкою із 24 Каналом політтехнолог Михайло Шейтельман. На його думку, політична криза в Сполучених Штатах, пов'язана із затвердженням бюджету на 2024 рік, суттєво не вплине на підтримку України.
Дивіться також Як вплине відставка Маккарті на нову допомогу Україні: у Білому домі прокоментували
Чи вплине усунення Маккарті на допомогу Україні
Після усунення з посади спікера Палати представників голосування за виділення Україні 6,1 млрд доларів буде тимчасово неможливе. Однак наостанок непевний щодо допомоги нашій державі Маккарті заявив, що підтримує надання озброєння Україні.
"Я впевнений, що все буде нормально (з допомогою для України – 24 Канал). У бюджеті Пентагона лишилось 5,4 млрд доларів на зброю для нашої держави. З огляду на це, ми маємо запас у пів року (із яким можна перечекати вирішення політичної кризи в Сполучених Штатах – 24 Канал), – припустив Шейтельман.
Америка має багато внутрішніх проблем, над якими конгресмени будуть працювати протягом наступних 45 днів. США не зможуть не ухвалювати бюджет протягом половини року, і рано чи пізно цей процес розблокується. Зрештою, прийняття цього бюджету розблокує також і програми допомоги Україні, адже вони є його складовою частиною.
"Особисто я вірю, що до січня 2025 року (кінець каденції Джозефа Байдена – 24 Канал) не варто чекати негативних зрушень у військовій допомозі США. Вже з новою адміністрацією доведеться ухвалювати нові домовленості, але до того переживати українцям не варто", – поділився прогнозом політтехнолог.
Михайло Шейтельман про військову підтримку США: дивіться відео
Що відбулося в Конгресі
- Напередодні 1 жовтня 2023 року Конгрес США не зумів затвердити бюджет на 2024 рік. А оскільки фінансовий рік у Сполучених Штатах розпочинається вже у жовтні, Палата представників була змушена затвердити тимчасовий бюджет для фінансування невідкладних потреб країни.
- Однак радикальна частина республіканців наполягала, що домовленості із Демократичною партією про тимчасовий бюджет є помилковими. Провина за них була покладена на спікера-республіканця Кевіна Маккарті, який перед тим виніс з цього законопроєкту підтримку для України.
- Одразу після голосування за тимчасовий бюджет Джозеф Байден закликав Маккарті "дотриматися домовленостей" і проголосувати за допомогу Україні окремо. Однак згодом Маккарті заперечив, що такі домовленості існували.
- Зрештою, радикальні республіканці винесли на голосування резолюцію про його відставку, яку 4 жовтня Палата представників схвалила. Свої голоси за це дали 208 демократів та 8 республіканців, тоді 210 республіканців проголосували проти. Очікується, що голосування за нового очільника Палати представників відбудеться вже наступного тижня.