Палестинські бійці цілились у південь Ізраїлю, повідомляє The Times of Israel. Інформації про постраждалих та руйнування наразі немає – ймовірно, снаряди впали в полях або незаселених районах.

До теми: Ізраїль та Палестина заявили, що готові до мирних переговорів – що це означає

Ракетний обстріл розглядають як помсту за смерть підозрюваного в розміщенні бомби на межі Смуги Гази – одного з членів "Бригади Аль-Кудса", збройного крила "Ісламського джихаду", Мохаммада ель-Найєма.

Причина. Так, палестинців розлютило зображення тіла, якого ізраїльтяни забирали зі Смуги Гази на бульдозері. Натомість ізраїльській армії пояснили, що тіло забрали з допомогою бульдозера з міркувань безпеки за своїх військових.


Обстріл Ізраїлю/ Фото з телеграм-каналу "Черговий по Ізраїлю"

Інцидент стався на тлі порівняного затишшя уздовж "лінії безпеки", яка відділяє Ізраїль від Смуги Гази. Збройні сили Ізраїлю завдають ударів у відповідь, однак наразі ХАМАС утримується від ескалації конфлікту.

Відео обстрілів в Ізраїлі

Що треба знати про ізраїльсько-палестинський конфлікт?29 листопада 1947 Генасамблея ООН проголосувала за створення двох держав на західному березі річки Йордан – єврейської і арабської, а також міжнародної зони – Єрусалиму.

У 1948 році було проголошено державу Ізраїль. Відтоді почалася арабо-ізраїльська війна, під час якої ізраїльтяни захопили приблизно половину територій, виділених під арабську державу. Решта землі, а саме Західний берег річки Йордан і Сектор Гази були окуповані Йорданією та Єгиптом.

Пізніше Ізраїль захопив частини палестинських територій, включаючи Східний Єрусалим, а також сирійські Голанські висоти і єгипетський Синайський півострів. В ході військових операцій 1978 і 1982 років ізраїльтяни окупували території на півдні Лівану.

У 1979 році Ізраїль уклав мирний договір з Єгиптом (передбачав повернення Єгипту Синаю), а у 1994 році – з Йорданією.

Важливо! Президент США Дональд Трамп презентував мирний план своєї адміністрації для вирішення близькосхідного конфлікту. Мовиться про визначення кордону між Ізраїлем і Палестиною.

Що передбачає план Трампа

  • створення Палестинської держави зі столицею в Східному Єрусалимі. Передбачається, що її територія буде чи не вдвічі більшою за територію, що нині перебуває під контролем Палестинської автономії;
  • визнання окупованих Ізраїлем поселень на Західному березі річки Йордан ізраїльською територією;
  • створення спільного комітету США та Ізраїлю для визначення кордонів майбутньої Палестинської держави;
  • вжиття заходів для боротьби з тероризмом на палестинських територіях, зокрема роззброєння ХАМАСу і демілітаризація Сектору Гази;
  • Єрусалим лишається неподільною столицею Ізраїлю (у січні 2018 року США вже визнали його столицею Ізраїлю й відкрили там своє посольство);

Читайте також: Палестина категорично відмовилась від "угоди століття" Трампа

  • інвестиції на суму понад 50 мільярдів доларів у нову Палестинську державу протягом 10 років — але незрозуміло, хто саме їх надаватиме. Це має призвести до створення 1 мільйона робочих місць і подвоєння палестинського ВВП;
  • протягом 4 років Ізраїль не буде створювати нових поселень, аби в цей час проводити з Палестиною перемовини щодо її державності.