Візу для Бріджит Брінк особисто видала посол України в США Оксана Маркарова. Вона впевнена, що майбутня співпраця буде важливою та ефективною.
Важливо 30 150 ліквідованих окупантів та знищена техніка: свіжі втрати ворога станом на 29 травня
В України завжди були найкращі американські дипломати
Оксана Маркарова наголошує, що в Україні завжди працювали найкращі очільники американського дипломатичного представництва. Вони були не лише професіоналами своєї справи, але й просто приємними та цікавими людьми. І Бріджит Брінк – не виняток.
Україна завжди мала найкращих очільників американського дипломатичного представництва, які були не тільки високопрофесійними дипломатами, але й прекрасними людьми та прикладами публічного служіння. І цей раз не став виключенням! Дуже очікую на активну спільну роботу в визначальний час нашої боротьби за незалежність і демократію! – написала Оксана Маркарова.
Додамо, під ранок 19 травня за київським часом Сенат США затвердив кандидатуру Бріджит Брінк на посаду пані посла Штатів в Україні. Як у цьому відомстві, так і в Комітеті закордонних справ проголосували одноголосно.
Дипломатична кар’єра Бріджит Брінк триває вже 25 років
- Бріджит Брінк родом із Мічигану. За своє життя, окрім англійської, вона освоїла ще кілька мов – грузинську, словацьку, сербську, французьку та російську.
- У 2019 році її призначили на посаду посла Сполучених Штатів у Словаччині. Тоді кандидатуру запропонував чинний на той момент президент Дональд Трамп.
- Також Бріджит Брінк працювала в Грузії та Узбекистані. А загалом – в неї вже 25 років дипломатичного досвіду.
- Політикиня була заступницею та старшою радницею помічника секретаря Бюро з питань Європи при Держдепі США. Тоді вона була відповідальна щодо Східної Європи та Кавказу.
Україна три роки не мала посла США
Ще з 2019 року в Україні не було затвердженого посла США. Тоді президент Дональд Трамп відкликав Марі Йованович з посади. За даними CNN, це зробили, зокрема через тиск на колишнього адвоката Трампа Руді Джуліані.
Утім, за даними BuzzFeed, причина була іншою. Все сталося нібито через тиск християнських організацій разом з американським пастором Дейлом Армстронґом. Їм не сподобалося, що Марі Йованович взяла участь у Марші рівності та від імені країни підтримала ЛГБТ-спільноту.
До нещодавнього часу в Україні працювала тимчасово повірена в справах США Крістіна Квін. В розмові з журналістами 24 каналу вона сказала, що ці три роки в України були для неї незабутніми.
Арестович заявив, що Лукашенко почав надавати послуги Путіну: дивіться відео