Вранці Франциск прибув до колишнього концтабору Аушвіц-Біркенау. Там під час Другої світової вбили понад 1 мільйон людей, найбільше – євреїв. Франциск мовчки пройшов територію і помолився за жертв нацистів. Зокрема, відвідав камеру та місце страти святого Максиміліяна Кольбе – монаха, який віддав своє життя заради порятунку іншої людини. Потім понтифік зустрівся з євреями, яким вдалося вижити на "фабриці смерті".

Він доносить до нас багато послань і люди йому вірять. Його слова справді мають вагу для вірян,
– розповів колишній в'язень концтабору "Аушвіц-Біркенау" Ева Умляуф

Ввечері понтифік приєднається до учасників Всесвітнього дня молоді і проведе молебень у Кракові. Напередодні він вже виступав там перед величезним натовпом вірян. Франциск визнав, що зараз світ перебуває у стані війни. Тож закликав не бути байдужими до мігрантів.

Милосердне серце не боїться вийти за межі комфорту. І воно не боїться зустрітись з іншими і прихистити нужденних. Ми повинні допомогти тим, хто втратив свій дім, сім'ю. Тим хто змушений мігрувати. Треба прислухатись до людей з інших культур і народів, навіть тих, яких ми можливо боїмось, бо не розуміємо. Таким людям треба подарувати довіру і співчуття, попри бар'єри між нами,
– заявив Папа Римський Франциск.

Напередодні понтифік також відслужив святу месу у місті Ченстохова. Там стався неприємний інцидент. На очах у півмільйона паломників понтифік несподівано спіткнувся і впав. Його одразу ж підняли інші священослужителі. Обійшлося без травм.

Читайте також: У Ватикані створять комітет у справах потерпілих з Донбасу