Сидячому протесту і палким дискусіям передувала трагедія в Орландо в середині червня. Тож республіканці запропонували розширити повноваження Федерального Бюро Розслідувань у сфері нагляду.

Однак верхня палату конгресу – Сенат – не підтримала цю ініціативу. Адже прийняття поправок дозволило б агентам без ордеру слідкувати за електронним листуванням чи інтернет-трафіком всіх, хто тільки потрапив в поле зору спецслужб.

Та опоненти республіканців – представники Демократичної партії – заявили: такі поправки ставлять під загрозу громадянські права та свободи. Варто не слідкувати за людьми, а обмежити на законодавчому рівні продаж зброї ймовірним терористам.

Ухвалити відповідні поправки демократи вимагають до кінця тижня. Аби підсилити ефект сказаного, вони під час засідання повсідалися просто на підлогу. Сидячий протест тривав 9 годин.

Однопартійців вже підтримала колишній держсекретар, а нині – кандидат в президенти від демократів Хілларі Клінтон. В Twitter вона написала, що "так виглядає справжнє лідерство".

Тема обмеження прав на володіння зброєю в США викликає дедалі більше суперечок. Президент Барак Обама в січні цього року вже запровадив додаткові заходи контролю під час продажу вогнепальної зброї.

Однак до таких акцій в Конгресі ще не вдавалися.

Нагадаємо, що це вже не перший конфлікт стосовно можливостей ФБР в сфері безпеки та контролю. Раніше ФБР намагались змусити Apple зламати пароль на iPhone, що належав терористові.

Але компанія їм відмовила, вважаючи права користувачів недоторканими. ФБР подали позов на Apрle, але згодом відкликали його.