Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий.
Читайте також: Дострокові парламентські вибори в Україні: все, що треба знати
Для забезпечення безпеки та правопорядку на 199 окружних виборчих дільницях і на 29812 дільничних комісіях залучається 131192 правоохоронці. Серед них, зокрема, 73700 поліцейських, 5274 бійці Національної гвардії, 38200 службовців Державної служби надзвичайних ситуацій, 8029 прикордонників, 1289 представників ДМС та 4199 курсантів ВНЗ системи МВС, повідомляють у МВС.
Читайте також: Парламентські вибори-2019: які партії-кандидати йдуть і які в них шанси?
За словами Ярового, з 14 липня бюлетені доставлені на окружні виборчі дільниці, вже 18 липня їх доставлять на дільниці, весь процес будуть охороняти поліцейські.
Зі слів заступника глави Нацполіції Олександра Фацевича, зараз особлива увага поліції приділяється окружним виборчим комісіям, які отримують виборчу документацію. Крім того, починаючи відсьогодні, до України прибувають офіційні іноземні спостерігачі. Відтак поліцейські наряди будуть наближені до місць прибуття та проживання цих делегацій.
Основні етапи проведення виборчого процесу (інфографіка МВС)
Як повідомлялось раніше, від початку виборчого процесу поліцейські вже зареєстрували 4 тисячі 157 повідомлень, пов'язаних з його порушеннями.
Цікаво: Державне фінансування: скільки грошей отримають партії після виборів
Зокрема, до правоохоронців надходили повідомлення про такі порушення:
- 2 587 фактів незаконної агітації;
- 422 факти підкупу виборців;
- 133 випадки пошкодження майна;
- 109 випадків хуліганства.
Зареєстровані провадження, пов'язані з виборчим процесом / інфографіка Нацполіції
Важливо: Парламентські вибори-2019: 15 липня – останній день зміни місця голосування
По регіонах найбільше повідомлень про порушення зареєстровано:
- у місті Києві – 421 повідомлення;
- у Запоріжській області – 339 повідомлень;
- у Харківській області – 319 повідомлень.
Карта порушень, пов'язаних з виборчим процесом / інфографіка Нацполіції
Завдання Нацполіції – це збереження всієї документації з окружних виборчих дільниць. Крім того, ми маємо гарантувати безпеку та правопорядок під час перевезення бюлетенів. Також наголошую на співпраці зі спостерігачами, які беруть участь у виборчому процесі, та оперативному реагуванні на будь-які порушення,
– наголосив Олександр Фацевич.
Якою є роль поліції у виборчому процесі?Основним завданням Національної поліції у виборчому процесі, безумовно, є оперативна реакція на порушення, пов'язані з ним. Так, поліція повинна гарантувати безпеку усім учасникам цього процесу і охороняти правопорядок.
Крім того, поліцейські повинні оперативно реагувати на будь-які порушення чи повідомлення про них, аби ті не вплинули на сам виборчий процес. Так само правоохоронці повинні залишатися аполітизованими та неупередженими щодо жодного з кандидатів.
Безпосередньо поліцейські повинні гарантувати безпеку виборчих бюлетенів та дільниць у день голосування і до моменту закінченя підрахунку голосів.