Про це 24 Каналу розповів Андрій Дещиця – український дипломат, глава МЗС України (у 2014 році), посол України в Польщі (2014–2022 роки). За його словами, Німеччина прихильна до України та невдовзі порадує її хорошими новинами.

Цікаво Концерн Rheinmetall готовий передати Україні 139 танків Leopard різних модифікацій, – ЗМІ

Чому рішення приймаються так довго

На думку Андрія Дещиці, новопризначений міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зараз шукає привід, щоб відтягнути трохи в часі прийняття рішення.

"І, можливо, навіть використовує те, що він нещодавно на посаді і йому потрібен час, щоб зрозуміти ситуацію", – наголосив він.

За його словами, це все лише відмовки. До то ж ані Борис Пісторіус, ані сам канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично не заявляють про те, що Україна точно не отримає техніку. Це можна сприймати як оптимістичний елемент переговорів.

Насправді рішення буде прийняте позитивне,
– пояснив Дещиця.

Просто німецьке керівництво наразі шукає причину, щоб відтягнути оголошення цього рішення.

Андрій Дещиця розповів, чи очікувати позитивного рішення від Німеччини: дивіться відео

З якої призми має бути розглянута ситуація

Варто відзначити, що переговори ведуться.

Думаю, що для Німеччини це власне час, щоб змінити свої підходи в прийнятті рішень, беручи до уваги те, що відбувається війна,
– наголосив він.

На думку дипломата, із рішенням не можна затягувати.

"Рішення потрібно приймати швидко і радикально", – додав він.

За його словами, війна – не той момент, коли є час на дебати.

Ситуація з танками Leopard: ключова інформація

  • Польща – одна з тих держав, які готові передати Україні Leopard. Вона вже офіційно запросила у Німеччини схвалення на постачання нашій державі німецьких танків.
  • У WELT напередодні назвали, скільки танків Leopard на оснащенні різних країн. Відомо, що 13 європейських держав володіють близько 2 тисячами таких машин. Але лише невелика частина з них готова передати свої Leopard Україні.
  • Тим часом Жозеп Боррель заявив, що Німеччина не блокуватиме передачу Leopard іншими державами. Відповідну заяву він зробив на брифінгу за підсумками засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ країн-членів.
  • У цьому матеріалі ми проаналізували ситуацію навколо питання щодо передачі німецьких танків. Ми спробували розібратися, що ж криється за рішенням Шольца. Можливо, мовиться про власні амбіції або – впертість канцлера Німеччини.