Про це міністерка повідомила напередодні засідання Ради загальних справ, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі. У Австрії переконують, що розширення стало "геополітичним інструментом".

Дивіться також Момент X для дипломатії: чому цей тиждень може стати визначальним для України в 2024 році

Австрія проти початку процедури

Під час засідання Ради ЄС 12 грудня міністри займатимуться підготовкою до засідання Європейської ради. За словами Едтштадлер, основною темою залишиться питання розширення. Вона наголошує, що саме зараз ЄС має визначити – процес вступу це політичний процес, чи заснований на досягненнях.

Я була в Боснії та Герцоговині два тижні тому і отримала чітке повідомлення, що вони хочуть однакового ставлення і залишатися в одному човні,
– сказала міністерка.

Вона визнає, що процес розширення може принести занепокоєння, оскільки кількість держав-членів ЄС може зрости до 33. Втім, вона каже, що цей процес важливий і для самого об'єднання.

Розширення – це також питання довіри до Європейського Союзу, а також питання безпеки для Європейського Союзу. І особливо для Австрії, коли йдеться про Західні Балкани,
– сказала Едтштадлер.

Міністерка також прокоментувала результати опитування щодо вступу України до ЄС, де 52% австрійців виступили проти. Вона пов’язує це з війною, яка викликає побоювання.

Канцлер займає ту ж позицію

Раніше федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер також виступив проти привілеїв для Києва, яких немає Боснія та Герцеговина. За даними високопосадовця ЄС, в разі пакетного прийняття рішень щодо чотирьох країн під час засідання Європейської ради може виникнути складна політична дискусія.

Дехто може сказати: "Якщо ви не приймаєте це, то як я можу погодитися на інше?",
– сказав високопоставлений дипломат поза записом.

Нехаммер переконує, що "для України не повинно бути жодних превенцій, особливо з урахуванням ситуації з Боснією та Герцеговиною. Канцер проти прискореної процедури, водночас зазначивши, що Україні та Молдові мають запропонувати перспективу вступу в ЄС "на знак солідарності".

Вступ України до ЄС: останні новини

  • Засідання, на якому розглядатимуть питання початку переговорів про вступ України до ЄС розпочнеться вже 14 грудня. Однак серед європейських лідерів досі немає розуміння, яке ж рішення врешті-решт буде ухвалено. певною проблемою виступає, наприклад, угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан.
  • Угорщина наразі виступає "троянським конем" у питанні України, просуваючи проросійські інтереси. Експерти зазначать, що саме тому європейські країни можуть почати тиснути на Орбана, упроваджуючи певні обмеження.
  • Володимир Зеленський під час візиту до Аргентини мав змогу у неформальній обстановці поговорити з Орбаном, як зазначив сам президент, "відверто – про європейські справи. Чи вдалося досягти якогось консенсусу – наразі невідомо.