Очільник Міністерства закордонних справ запевнив в ефірі телемарафону, що жодна інша країна, яка йшла до членства в ЄС, так швидко цей шлях не проходила. Адже 25 червня 2024 року розпочнуться переговори про вступ України до ЄС, пише 24 Канал.

Дивіться також Україна та ЄС можуть підписати гарантії безпеки цього тижня, – високопосадовець ЄС

Що сказав Кулеба про початок перемовин про вступ України в ЄС

І майже день в день. Тому що згадайте – 23 червня 2022 року нам дали статус кандидата, а 25 червня 2024 року у нас вже відкриваються переговори,
– пояснив Кулеба.

Він додав, що атмосфера 25 червня у залі буде надзвичайно історична та урочиста, якщо додати, як ми кров'ю, потом і слізьми вистраждали право на членство в ЄС.

Очільник МЗС України пояснив, що є переговорні рамки з боку ЄС та з боку України. За словами Кулеби:

  • 25 червня буде інавгураційна частина;
  • потім кожен кластер (їх є шість) буде окремо відкриватись, закриватись. Зокрема, кожен працюватиме у своїй галузі, щоб приводити законодавство України у відповідність стандартів ЄС по кожному блоку.

Але головне, щоб всі розуміли – до завершення переговорів, до вступу, до того дня, коли Україна стане повноправним членом ЄС залишиться 3 кроки. Тобто ми буквально в 3 кроках після переговорів від членства в Європейському Союзі. Це, без перебільшення – подія глобального значення для Європи,
– заявив Кулеба.

За його словами, далі:

  • після того, як завершаться переговори, комісія має видати свій висновок про те, що перемовини завершили успішно й Україна досягнула відповідності критеріям вступу;
  • після цього ухвалюють рішення про підписання угоди про вступ України в ЄС;
  • третій етап – ратифікація угоди парламентами країн-членів.

Після цього – ми в Європейському Союзі. Тому є дуже сильна мотивація з різних причин. Але, зокрема, через те, що близько мета – мотивація України рухатися швидко,
– заявив Дмитро Кулеба.

Міністр пояснив, що прогнози щодо часу вступу робити некоректно. Також підтвердив, що перемовини не є простою історією, адже кожну главу закривають консенсусним рішенням всіх країн-членів.

Дмитро Кулеба сказав, що не тільки в України, але й у ЄС є мотивація рухатись вперед. Адже Євросоюзу також потрібна Україна, бо це ринок, це нова можливість для інвестицій, для розвитку виробництв та торгівлі.

До речі, Євросоюз затвердив переговорну рамку з Україною. Вона визначає формат та порядок перемовин про вступ України до ЄС.