Про це 24 каналу розповів політичний аналітик та журналіст зі США Армен Чібухчян. За його словами, ситуація на фронті та все, що робить Україна, змушує росіян нервуватися.

Читайте також Путін вже немає такого впливу: з ким йому доведеться домовлятись, щоб уникнути боротьби за владу

Тому російські загарбники будуть намагатися зробити хоча б щось, аби змінити ситуацію.

Росіяни втратили Куп'янськ і всю Харківщину, далі – Херсон. У російських пабліках не розуміють, що відбувається. Найстрашніше, що може статися з пропагандою Путіна, – це те, що люди почнуть думати, що їх обманюють,
– зазначив Чібухчян.

До росіян поступово приходить усвідомлення реальності

Журналіст зі США зауважив, що страхи Росії добре демонструє "мутація", яка сталася з російськими пропагандистами.

  • Спочатку на російському телебаченні розповідали про те, що санкції корисні для російської економіки та що Росії потрібно розвивати власну промисловість.
  • Зараз же у пропагандистських шоу відкрито говорять про те, що якщо повністю відмовитися від виробів із Заходу, то російська залізниця зупиниться, а літаки перестануть літати.

За словами політичного аналітика, така зміна позиції опосередковано є заслугою України.

Це те, чого досягнули ЗСУ. Коли росіян сильно б'ють і починає боліти, то до них поступово приходить усвідомлення реальності,
– зауважив журналіст.

Чого боїться Владімір Путін

Він додав, що в Кремлі бояться економічних наслідків санкцій проти Росії.

"Путін не розраховував на те, що Росії доведеться імпортозаміщувати все. Він сподівався, що вдасться домовитися з Заходом і у найгіршому випадку поділити Україну", – зазначив Чібухчян.

Зверніть увагу Росія не готова ні до загальної мобілізації, ні до наступних боїв: в ISW пояснили причини

На думку журналіста зі США, російський диктатор не очікував, що війна затягнеться на 9 місяців. Він також був переконаний, що потрібно дочекатися зими. Тоді Захід зрозуміє, що замерзає без російського газу, і піде на перемовини.

Однак сталося те, чого російський диктатор не очікував. Найстрашніше для Путіна, що Європа не боїться зими. А саме це було останнім аргументом Путіна. Інших аргументів, окрім ядерної зброї, у нього не залишається,
– наголосив Чібухчян.

Російський диктатор не досяг того, чого хотів

Як зазначив аналітик, російський диктатор хотів "покарати" Захід за підтримку України. Однак більшість європейських країн вирішили проблеми з енергоносіями.

Ситуація у Путіна вже настільки погана, що він вже навіть Орбану – своєму найбільшому союзнику у Європі – не постачає нафту,
– додав Чібухчян.

При цьому, на думку журналіста, у російського диктатора немає стратегії, як вийти з цієї ситуації.

Тактика хорошого і поганого поліцейського

Водночас країни Заходу не налаштовані на ескалацію ситуації з Москвою. Як зазначив політичний аналітик, Захід застосовує з Росією "тактику хорошого і поганого поліцейського".

У перші дні війни роль доброго "поліцейського" виконував президент Франції Еммануель Макрон. Потім цю роль взяв на себе лідер Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. Та й зараз Захід заграє з Росією,
– сказав журналіст зі США.

Чому Захід дає Путіну надію на переговори з Україною

На його думку, така лінія поведінки пов'язана з тим, що у Росії є ядерна зброя. Чібухчян зазначив, що якщо у мавпи є граната, то треба відвертати її увагу, гратися з нею, щоб у певний момент гранату відібрати. А якщо мавпа зрозуміє, що вона – у глухому куті, і в неї немає вибору, то може й підірвати цю гранату.

Саме тому Путіну дають певну надію, що, можливо, знайдуться ті, хто переконає Зеленського, щоб він пішов на переговори з Росією,
– пояснив політичний аналітик.

Він додав, що таку гру з Росією можна чітко простежити за заявами західних політиків.

  • Є періоди, коли починають загравати з Путіним, щоб він думав, що все-таки є якась ймовірність переговорів. А в цей час Україна бере Харків, Ізюм, Херсон.
  • Однак як тільки заяви Заходу починають сіяти сумніви у самій Україні, західні країни нагадують про те, що лише Києву вирішувати, коли проводити переговори.

Стрім Юрія Гаврищака та Армена Чібухчяна: дивіться повне відео

Переговори між Україною та Росією: коротко

  • Як повідомив глава Офісу Президента Андрій Ярмак, на офіційному рівні Кремль не пропонував нашій державі почати діалог для повернення миру.
  • За словами Володимира Зеленського, він отримував сигнали від лідерів держав, що російський диктатор Владімір Путін хоче переговорів. Президент України наголосив, що не хоче спілкуватись за лаштунками, і запропонував провести переговори з Путіним публічно.
  • Радник голови офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що Росія використовує перемовини як елемент інформаційно-пропагандистської компанії. Тобто ціль усіх заяв Москви про "мир" – отримати паузу на фронті, аби підготувати нову хвилю мобілізованих солдатів для ефективного продовження війни.