Зокрема, в Україну вже зайшли перші танки Leopard 2. Про це 24 Каналу повідомив військовий експерт Петро Черник.
Варте уваги Як за рік змінилася допомога Заходу Україні та чого очікує Київ наступними місяцями: аналіз WSJ
Коли очікувати перелому у війні
Ба більше, не слід забувати про величезний пакет бронетехніки від Сполучених Штатів. Цей пакет військової допомоги для нашої держави містить колосальну кількість різноманітної номенклатури – понад 1000 одиниць.
Наприклад, бойові машини піхоти M2 Bradley. Ці машини за допомогою гармати можуть перетворити на брухт радянський БМП-2 у межах 2 кілометрів. А також – M1296 Stryker, яка є значно посиленим аналогом радянського БТР-82.
Черник зауважив, що одна наша батальйонно-тактична група потребує 33 машини. Отже, цей пакет сильно посилить Сили оборони. Окрім того, до України прямують системи протиповітряної оборони Patriot.
У стратегічному комплексі це суттєво допоможе нам покращити захист неба. А отже, дозволить застосовувати авіацію, яку ми маємо.
У такому разі на середину весни – початок літа можуть скластися передумови для кульмінаційної точки у цій фазі війни,
– припустив військовий експерт.
Черник спрогнозував, коли очікувати точку перелому у війні: дивіться відео
Черник підкреслив, що до відповідних прогнозів слід ставитися обережно. Крім того, ворог змінив тактику бойових дій з великих артилерійських валів на колосальні піхотні хвилі. А загарбників, яких можна отак кидати в бій у Росії ще багато.
Актуальне про військову допомогу Україні
- 26 лютого до Києва прибув міністр оборони Естонії Ханно Певкур. Він зустрівся з міністром оборони України Олексієм Резніковим та оголосив про черговий пакет військової допомоги Україні.
- Цього разу у пакеті, який Естонія передала Україні для захисників, буде зброя та обладнання. Мовиться про польовий мобільний шпиталь Role 2, автомати та пістолети, БпЛА, тепловізори, генератори, зарядні пристрої, а також одяг.
- Болгарія відновлює виробництво радянських 122-міліметрових артилерійських боєприпасів для Збройних Сил України. Так, підприємство "Терем" у болгарському місті Костенець припинило виробництво снарядів у 1988 році, а у січні 2022 року відновило їхнє виробництво.
- Німеччина продовжує надавати Україні зброю та техніку. Ба більше, Берлін збільшив кількість допомоги й вирішив надати 300 тисяч снарядів для зенітної самохідної артилерійської установки Gepard.