Одразу після цього їх визнають або придатними, або непридатними до військової служби. На проведення повторного медичного огляду виділено час до 4 лютого 2025 року.
Дивіться також Чи мають роботодавці вручати повістки працівникам, облік жінок та інші питання про мобілізацію
Переогляд для тих, хто мав статус "обмежено придатний"
Призовники, які раніше мали статус "обмежено придатний до військової служби", тепер повинні повторно пройти військово-лікарську комісію. Процес перекомісії розпочався 18 травня 2023 року, коли новий закон про мобілізацію набув чинності.
Після проходження ВЛК, колишні обмежено придатні призовники отримають один із таких статусів:
- непридатні до військової служби – особи, що виключаються з військового обліку;
- непридатні до військової служби з повторною перекомісією через 6 або 12 місяців;
- тимчасово непридатні – громадяни, яких будуть направляти на лікування, вони отримують відпустку або тимчасове звільнення від службових обов'язків.
- придатні до служби за деякими напрямками – люди можуть служити у ТЦК, частинах забезпечення військ, підрозділах зв'язку, логістики, медицини, навчальних центрах та вищих військових навчальних закладах;
- придатні до служби – особи, що можуть отримати бойову повістку.
Мобілізація в Україні: останні новини
- Міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що ув'язнені, які приєднуються до Збройних Сил України, будуть попередньо зараховані до штурмових підрозділів, сформованих виключно з осіб, які відбували покарання.
- Голова Національної поліції України Іван Вигівський зазначив, що працівники поліції разом із представниками ТЦК беруть участь в оповіщенні військовозобов'язаних та перевіряють їхні документи. Однак, вони не мають права вручати повістки.
- З набуттям чинності нового закону про мобілізацію, військовозобов'язані громадяни зобов'язані носити з собою військово-обліковий документ. У разі його відсутності, на громадянина може бути накладено штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень.