Siemens не може аргументувати подібні дії своєю необізнаністю, пише український дипломат у статті для Die Welt.

Читайте також: Скандал із Siemens: Німеччина хоче назад свої турбіни

У поставках турбін Siemens до Криму, що порушують умови санкцій проти Росії, є "забагато прагнення до наживи і дуже мало моралі", зазначає Клімкін.

На думку глави МЗС України, варто підстрахуватися за допомогою строгих правил і зобов'язань, відразу досконально вивчити підозрілі випадки, відразу покарати за порушення норм і вжити заходів, щоб "слабкі місця" не використовувалися і надалі.

"Концерн Siemens звинувачують в обході зобов'язань щодо санкцій. Для Москви ж, навпаки, немає нічого нового в тому, щоб опинитися порушником домовленостей. Трирічна боротьба за реалізацію Мінських угод показала, що таке реальна політика "по-російськи", – йдеться у статті.

Клімкін стверджує: афера з турбінами – це не непорозуміння, а помилка. Вона рівносильна важкому порушенню санкцій.

Ми повинні знати всю правду про угоду Siemens. Однак, поки що є одна порада для німецької компанії та інших фірм, які укладають угоди з російськими державними підприємствами: після того, як вам потиснули руку, перерахуйте ваші пальці,
– попереджає Клімкін.

Читайте також: ЄС розширить санкції проти Росії через турбіни Siemens

Нагадаємо, на початку липня з'явилась інформація, що на станціях в окупованому Криму планують встановити турбіни німецького концерну Siemens. Історія одразу ж викликала чималий резонанс.

Німецький концерн Siemens визнав, що його продукція (газові турбіни) потрапили до окупованого Криму в обхід санкцій. Згодом Siemens подав позов до Арбітражного суду Москви щодо цих поставок.