Проте 16 червня він буде закритий для відвідування. Вже відомо, що спочатку на віллі лідерів США і Росії зустріне господар саміту – президент Швейцарії Гі Пармелен.

До теми Дипломати відмовили Байдена від спільної пресконференції з Путіним, – ЗМІ

Після цього Джо Байден та Володимир Путін розпочнуть переговори у вузькому колі. Потім продовжать їх у розширеному складі за участі своїх помічників та міністрів.

В цьому ж форматі переговори триватимуть після невеликої перерви на обід. Далі проведуть 2 окремі пресконференції:

  • одну – з Джо Байденом;
  • іншу – з Володимир Путіним.

На останньому наполягала американська сторона. У виданні Axios зазначили, що група експертів закликала Байдена не проводити спільну пресконференцію з Путіним й не давати йому можливість спробувати відсунути на другий план приватні переговори новими публічними пропозиціями.

Джо Байден прилетів до Женеви: відео з твіттеру Евана Шрайбера

Байден готується дати жорсткий сигнал Путіну

У Білому домі добре пам'ятають провальну для Трампа спільну пресконференцію з Путіним у Хельсінки. Відтак бажають уникнути подібного у Женеві. Байден готувався до зустрічі з Путіним за "брифами" своїх розвідслужб. Доповіді йому особисто готував глава ЦРУ Вільям Бернс.

Важливо Байден готує "жорсткі послання" Путіну, – Джонсон

Американські ЗМІ пишуть, що президент США готується дати жорсткий сигнал очільнику Кремля. За часів роботи в адміністрації Барака Обами Джо Байден бував у Кремлі й особисто спілкувався з Володимиром Путіним, відтак добре знає, з ким матиме справу у Женеві.

Я зустрічався з ним. Він – розумний, жорсткий. І вважаю, як кажуть, коли грають у м'яча, що він гідний суперник,
– казав президент США.

Очільник Кремля теж добре знає свого співрозмовника. Путін зазначав, що президент Байден радикально відрізняється від Трампа, тому що він – людина кар'єри.

У Женеві відбудуться переговори Байдена з Путіним: дивіться відео

"Лише пригадайте, скільки років він провів у Сенаті. Він – зовсім інший. І на це сподіваюся. Так, є певні переваги і недоліки в цьому, але не буде імпульсивних рішень від імені чинного президента США", – сказав Путін.

Путін не розраховує на прорив у Женеві

У Кремлі розуміють, що не можуть розраховувати на те, що політика США буде такою ж поблажливою до Росії, якою вона була за президента Трампа. Відтак Путін не очікує на гучний прорив у перемовинах з Байденом. Тож і цілі на саміт ставить скромні.

Не розраховують на диво й в адміністрації Джо Байдена. Мета американського президента – особисто заявити очільнику Кремля, що Вашингтон не терпітиме агресивної російської політики.


У Байдена не терпітимуть агресивної політики Росії / Фото The New York Times

"Я збираюся дати зрозуміти президенту Путіну, що є сфери, в яких ми можемо співпрацювати, якщо він побажає цього. Якщо він вирішить не співпрацювати і буде діяти так, як він діяв у минулому, зокрема це стосується кібербезпеки та інших дій, то ми будемо відповідати", – зазначав Байден.

Президенту США є чим дорікнути очільнику Кремля. Це стосується не лише кібератак на мережі американських федеральних установ, а також й:

  • втручання у президентські вибори;
  • агресії в Україні;
  • придушення прав людини в самій федерації.

Проте є у Вашингтона й Москви поле спільних інтересів – це і зменшення ядерного озброєння, стримування прагнень Ірану розробити ядерну зброю, розв'язання конфліктів на Близькому Сході, боротьба з кліматичними змінами та наслідками пандемії COVID-19.