Зеленський наголосив, що Конституція "чітко визначає умови, за яких президент повинен покинути свою посаду".

Читайте також: Зеленського просять скликати РНБО через "дивні заяви" у Мінську

Так, повноваження президента України припиняються достроково в разі: відставки, неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров'я чи усунення з посади згідно з імпічментом, або ж через смерть.

З об'єктивних причин покинути свою посаду ... я не можу. По-перше, я не можу знехтувати волею 73% виборців, які взяли участь у голосуванні в другому турі виборів президента і підтримали мою кандидатуру. По друге, я, звичайно, втомлююся (особливо в старому офісі з привидами комунізму в шафах), але в цілому непогано себе почуваю. І планую і надалі підтримувати хорошу фізичну форму,
– заявив Зеленський.

Окрім того, він запропонував закликати депутатів проголосувати за законопроект "Про особливу процедуру усунення президента України з посади (імпічмент)", який він подав у Раду 29 травня цього року.

Чому з'явилася петиція про відставку Зеленського?

На сайті Президента електронна петиція з'явилася 28 травня. За словами автора Максима Безрука, голосування за новообраного президента було протестним, а він насправді немає підтримки 73% виборців. Автор наголосив, що перші заяви та дії Зеленського на посаді гаранта – розчаровують.

У петиції йшлося про те, що Зеленський, користуючись відсутністю змістовних обіцянок суспільству, почав приписувати народній волі власні забаганки.

Петиція набрала майже втричі більше голосів – понад 60 тисяч з 25 необхідних всього за 6 днів.


Скріншот петиції про відставку Зеленського