Петру Порошенку потрібні яскраві перемоги, і, перш за все, перемога над Віктором Януковичем. Навіть якщо ця перемога – заочна. Адже за три останні роки заклик Майдану "Бандитам – тюрми" так і залишився нереалізованим, пише для Deutsche Welle журналіст Сергій Руденко.

Так, 4 травня, в Києві мав розпочатися великий судовий процес "Україна проти Януковича". Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента країни в державній зраді і сподівається на заочний вирок для втікача. Цей суд по ідеї повинен поставити крапку в історії зради Януковича, відкривши при цьому епоху судових процесів над його соратниками, обвинуваченими в розкраданні країни, пише автор статті.

Читайте також: Януковича таки допитають в режимі відео-конференції, проте суд перенесли

Генеральний прокурор Юрій Луценко, звичайно ж, обіцяє розібратися і з екс-президентом Януковичем, і з його "посіпаками", іронізує журналіст. До 24 серпня цього року він анонсував початок судових процесів над олігархом Сергієм Курченко і екс-главою міністерства доходів і зборів Олександром Клименком. У СІЗО перебуває колишній глава фракції "Партії регіонів" у Верховній Раді Олександр Єфремов. Але все це зовсім не означає, що вони будуть засуджені, йдеться у публікації. Нинішня влада звикла до широких політичних жестів, які, на превеликий жаль, поки що не наповнені реальними діями (а, простіше кажучи, вироками).

Бажання Порошенка отримати дивіденди від суду над Януковичем цілком зрозуміле. Але цілком може виявитися і так, що через два роки, коли в Україні повинні відбутися чергові президентські вибори, у нинішнього президента будуть питати не тільки про покарання попередників. Петра Олексійовича можуть вже запитати і про його соратників. І в цьому випадку вирок для Януковича може виявитися дуже доречним,
– резюмує Руденко.

Нагадаємо, 3 травня стало відомо, що Інтерпол більше не шукає екс-президента України Віктора Януковича та його сина Олександра. Згодом адвокат міністра-втікача Едуарда Ставицького повідомив, що Інтерпол припинив міжнародний розшук його підзахисного.