Наразі ще не ухвалене остаточне рішення про те, чи вирушить президент України на саміт G20. Про це 24 каналу повідомив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк.

Зверніть увагу Невдовзі відбудеться звільнення всього, що окупувала Росія: нове звернення Зеленського

За його словами, рішення про ймовірність поїздки буде відкладатися до останнього, адже це – питання безпеки.

Чи можлива зустріч Зеленського з Путіним на саміті G20

За словами Подоляка, інформація про те, що президенти України та Росії можуть провести переговори на Балі, – не відповідає дійсності. Радник глави ОП наголосив, що Зеленський за жодних умов не розмовлятиме з Путіним.

Володимир Зеленський чітко окреслив, що він не бачить в Путіні будь-якого перемовника. Тобто такої опції у Путіна вже немає. Президент України офіційно зафіксував це рішенням РНБО. А навіщо тоді зустрічатися?
– сказав Подоляк.

Як президент України змінив ставлення до Путіна у світі

За словами радника керівника ОП, президент України обрав оптимальну модель поведінки з Путіним.

Зеленський показує, що таке відповідальний сучасний політик. І на його фоні Путін поступово втрачає (авторитет – 24 канал). Сьогодні до нього дуже погано ставляться практично всі політики, у тому числі й з тих країн, які ще вчора були під п'ятою Росії,
– зазначив Подоляк.

Він додав, що до очільника Кремля всі ставляться як до аутсайдера, з яким нема' про що говорити.

Чому переговори з Росією неможливі

Подоляк наголосив, що переговори з Російською Федерацією в нинішньому вигляді вести неможливо.

Росія, навіть програючи війну, розуміє під словом "переговори" лише висування ультимативних вимог. Мовляв, "так, ми вам програємо, але ви нам дайте зафіксуватися у Запорізькій області". Це ж нонсенс,
– зазначив він.

Радник глави ОП нагадав, що українська сторона попереджала Росію про те, що в зоні ведення бойових дій не може бути ніяких псевдореферендумів і ніяких анексій.

Читайте також Це ж не ЮКОС: Зеленський відреагував на намагання Росії перевести ЗАЕС у "свою власність"

"Укази Путіна є нікчемними. Але сьогодні Російська Федерація продовжує це робити. Росія видає фіктивні укази про передачу ЗАЕС російському "Росатому", – сказав Подоляк.

"Щоб Росія порозумнішала, вона має програти"

Він додав, що після того, як Кремль порушує всі норми міжнародного права, з ним неможливі ніякі діалоги.

Щоб Росія трохи порозумнішала, вона має обов'язково програти, зазнати поразки в Україні. Це важливо для того, щоб світ стабілізувався. Бо Росія в нинішньому вигляді створює багато проблем для світу і насамперед для Європи,
– наголосив Подоляк.

Михайло Подоляк розповів, чи Зеленський зустрінеться з Путіним: дивіться відео

Україна відмовилася від переговорів з Росією: головне

  • Після анексії Росією 4 українських областей Володимир Зеленський заявив, що переговори між Україною та Росією можливі лише у разі, якщо в Росії зміниться президент.
  • Україна офіційно відмовилася від переговорів з Росією, поки її президентом є Путін. Відповідне рішення РНБО затвердив президент Зеленський.
  • Радник глави Офісу Президента Олексій Арестович зазначив, що Путін рветься на G20 до Зеленського. Однак, за словами Арестовича, він не уявляє Володимира Зеленського, який скасовує своє власне слово – не проводити перемовини з Путіним.