Про це у своїй статті для впливової американської газети The New York Times пише старший співробітник Атлантичної Ради Адріан Каратницький.
Як зазначає автор статті, бойовиків набрали з чотирьох "джерел": місцеві злочинні угруповання, безробітні чоловіки, які живуть "на задвірках суспільства" у Східній Україні, політичні екстремісти з Росії, в тому числі і "казаки", а також "мандрівні" російські найманці, які воювали в Чечні, Північній Осетії, Придністров'ї та інших гарячих точках. Їх підготували та забезпечили сучасною російською зброєю, крім цього, їх підтримують російські регулярні війська.
Ці сили зараз є кістяком донецької та луганської "армій". Ці сепаратистські анклави мають добре озброєну злочинну мережу, лідери якої грають ключову роль в місцевій політиці, і формально вони — керівники "уряду", а неофіційно — ватажки банд на їх території. Ці люди витіснили "проросійські еліти", які були тут з часу здобуття Україною незалежності в 1991 році,
— йдеться у статті.
Крім того, як відзначає оглядач, Путін відтворює тут модель, яку Росія застосувала в Чечні більше десяти років тому.
Як зазначає Каратницький, бойовики займаються торгівлею зброєю, наркотиками і алкоголем, беруть гроші на контрольно-пропускних пунктах на дорогах. На даний момент відбувається поширення злочинності зі Східної України на територію Росії, оскільки терористи перетинають кордон в обидві сторони.
Так, Ростовська область, яка є плацдармом для підтримуваних Росією бойовиків в Східній Україні, відчула величезний сплеск злочинності: її рівень збільшився більш ніж на 23% за перші чотири місяці цього року,
— пише автор статті.
Поширення злочинності і поява великої кількості озброєних людей вздовж південно-західного кордону Росії викликає стурбованість у російських спецслужб. Вони підозрюються в причетності до хвилі вбивств деяких місцевих лідерів бойовиків, які спричиняють багато клопоту для Кремля.
Як підсумовує автор, Путіну в Україні війна принесла лише санкції, політичну ізоляцію і економічний спад в Росії. Вона також принесла нестабільність на Донбасі, який контролюється бойовиками.
"Іншими словами, війна в Україні вислизає з-під контролю Путіна", — підкреслив автор.
До слова, у Міноборони України не вірять, що російський президент Володимир Путін відмовився від ідеї просунутись суходолом з Донбасу до Криму.