Про смерть Чапліна повідомив російський "Інтерфакс" з посиланням на прихожан.

Приклад заяви Чапліна: Священик РПЦ заявив про готовність зруйнувати російські міста за можливість захопити Україну

Як розповів інформаційній агенції прихожанин храму Феодора Студита Олександр Петрунько, все сталося приблизно о 16:30 26 січня. Чапліну раптово стало зле, коли він сидів на лавці біля свого храму

Він упав, і через 15 хвилин "швидка", що приїхала, констатувала смерть,
– додав вірянин.

Інформацію про смерть Чапліна вже підтвердили у РПЦ, пишуть "РИА Новости" у своєму телеграм-каналі.

Також інцидент підтвердила пресслужба храму святого Феодора Студита біля Нікітських воріт, де Чаплін був настоятелем. Крім того, сказали, що це правда, голова Синодального відділу взаємин РПЦ зі суспільством і ЗМІ Володимир Легойда та заступник керівника справами Московської патріархії єпископ Зеленоградский Сава (Тутунов). Останній, зокрема, назвав Чапліна "епохою", передає ТАСС.

Щодо причин смерті джерело агенції у медичних колах повідомило, попередньо, Чаплін пішов на той світ через раптову зупинку серця. Найближчим часом має бути проведено експертизу, яка і має визначити точну причину смерті.

Чому Всеволода Чапліна називають скандальним

За життя священнослужитель видав не одну гучну заяву. Зокрема, він неодноразово закликав брати Київ.

Крим – гарний контрнаступ, але його мало. Київ наша – втрачена давня столиця, центр Русі. Втрачена в результаті настання західних ворожих сил. Ми повинні ставитися до захоплення стародавнього Києва та інших навколишніх його російських земель так само, як ставилися наші предки в 40-і роки. Ми можемо змінити цю ситуацію,
– заявляв він під час виступу в 2019 році.

Крім того, Чаплін підтримував втручання Росії в українську політику – аж до відкритої війни та окупації.

Щодо інших скандальних заяв, то він:

  • наполегливо рекомендував православним не ходити на концерт американської співачки Мадонни;
  • виступав з пропозицією створити православні народні дружини, які зможуть "навести лад у районі свого місця проживання";
  • закликав до репресій проти опозиції в Росії;
  • виправдовував вбивства "внутрішніх ворогів";
  • називав гуманізм "сатанинським вченням";
  • закликав боротися з сексуальною освітою в російських школах;
  • вимагав дозволити православним банкірам не платити відсотки вкладникам, тому що, на його думку, це – "лихварство";
  • висловлювався за застосування смертної кари в окремих випадках.

Зверніть увагу! В УПЦ МП розкритикували релігійне законодавство України

Що відомо про Всеволода Чапліна

Народився він 31 березня 1968 року в Москві. У 1990 році закінчив Московську духовну семінарію, а в 1994-му – Московську духовну академію.

21 квітня 1991 року його висвятили у сан диякона, а 7 січня 1992 року – в сан пресвітера. У 1999 році возвели Чапліна до сану протоієрея.

У 2001 – 2009 роках він займав посаду заступника голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ. З 31 березня 2009 року по 24 грудня 2015 року був головою Синодального відділу взаємин церкви та суспільства. До грудня 2015 року – заступник голови Всесвітнього російського народного собору. З 22 березня 2011 року по 24 грудня 2015 року – член Вищої Церковної Ради Російської Православної Церкви (за посадою).

У 2009-2016 був настоятелем храму святителя Миколая Чудотворця на Трьох Горах. А у 2016 році його призначили настоятелем храму святого Феодора Студита (Смоленської ікони Божої Матері) біля Нікітських воріт.