Таку думку 24 Каналу висловив російський опозиційний журналіст, редактор The Insider Тимур Олевський. Також на території Білорусі проведуть льотні навчання разом з російськими військами з 16 січня по 1 лютого.

Читайте також Демонстрація того, що чекає на ворогів, – ДПСУ про жест нашого воїна на кордоні з Білоруссю

Олевський вважає, що загроза нового наступу з Білорусі дійсно існує. Однак Мінськ поки не погоджується брати у цьому участь.

"Новий наступ не починається лише з однієї причини. ЗСУ чітко дали зрозуміти Білорусі та Росії, що літаки, які злітають з аеродромів Білорусі, звісно, можуть підійматися у повітря. Однак можливо, що їм більше не буде куди приземлятися", – зазначив журналіст.

Що стримує Лукашенка від участі у війні

За словами редактора The Insider, білоруський диктатор опинився в доволі складному становищі.

У Лукашенка є одна проблема. У випадку повномасштабних бойових дій на території Білорусі може статися так, що Росія його не зможе захистити,
– сказав Олевський.

Він додав, що у Білорусі є велика кількість людей, які лише 2 роки тому хотіли, аби Лукашенка не було на посту президента.

"Якщо у білоруського диктатора є якась можливість ухилитися від прямої участі у війні, то він намагатиметься це зробити. Адже це питання збереження його життя", – наголосив журналіст.

Стрім Катерини Соляр та Тимура Олевського: дивіться повне відео

"Було враження, що Лукашенко обіграв Путіна"

Водночас, за словами Олевського, важко оцінити, наскільки сильний рівень тиску, який здійснює російський диктатор на свого білоруського колегу.

"Після їхньої останньої зустрічі у Мінську було враження, що Лукашенко Путіна обіграв. Лукашенко вийшов на пресконференцію і транслював це різними завуальованими фразами", – зазначив журналіст.

Він додав, що ситуація нестабільна. Тому все може змінитися у будь-який момент.

Загроза нового наступу з Білорусі: останні новини

  • Підрозділи угруповання сил та засобів оборони Києва нарощують рубежі оборони й облаштовують інженерні загородження на півночі Київської області. На випадок повторного наступу танкодоступні місця мінують.
  • Росія та Білорусь постійно проводять спільні навчання між військовими підрозділами. А частину окупантів вже навіть перекинули з Білорусі на Схід України.
  • Речник Держприкордонної служби Андрій Демченко розповів, що поки що прикордонники не фіксують переміщення техніки та польоти важкої авіації поряд із кордоном Білорусі. Він наголосив, що повідомленнями про нарощення військ російські окупанти намагаються нагнітати ситуацію.