Про це голова Служби безпеки України Василь Малюк розповів Дмитру Комарову в фільмі "Рік. За кадром". Він розкрив деталі окремих гучних спецоперацій, котрі провела СБУ під час війни.
Дивіться також "Можемо повторити": у мережі з'явилося загадкове попередження з відліком для Кримського мосту
Голова Служба безпеки України Василь Малюк, коментуючи підрив на Кримському мосту в жовтні 2022 року, заявив, що СБУ здійснювала для цього "певні заходи". За словами Малюка, в Росії наразі здійснюється псевдослідство щодо ситуації, яка відбулася із Кримським мостом.
Відповідно до міжнародного законодавства та звичаїв й традицій ведення війни, з урахуванням того, що то був логістичний шлях, який ми зобов'язані були перерізати ворогу, певні такі заходи, відповідно, здійснювали. Однак деталі назагал не скажу,
– зауважив Малюк.
Глава СБУ додав, що окупанти ув'язнили більш як 20 своїх співгромадян та "інкримінують кожному з них певну співучасть в тому всьому процесі". Малюк закликав не обговорювати цю ситуацію, а "краще за всім цим спостерігати".
Яка ще операція була спланована СБУ
Також він розповів, що успішна атака морських дронів на кораблі Чорноморського флоту РФ у Севастопольській бухті в жовтні минулого року була спланованою спецоперацією СБУ.
Що цьому передувало
- 8 жовтня 2022 року на залізничній гілці кримського мосту спалахнула потужна пожежа. Окупаційна влада заявила, що на Кримському мосту нібито вибухнув вантажний автомобіль.
- У жовтні 2022 року ФСБ Росії відзвітувала про розслідування вибуху на Кримському мосту, за їхніми даними всього затримано 8 людей (однак там були вказані дещо інші прізвища), а організатором, вважають росіяни, було Головне управління розвідки та його керівник Кирило Буданов.
- У грудні 2022 року керівник СБУ Василь Малюк натякнув, що українські спецслужби могли стояти за підривом мосту.