Японський прем'єр під час розмови закликав російського президента до дипломатії та деескалації конфлікту. Путін зі свого боку наполіг, що все має відбутися саме так, як того бажає Росія.

Цікаво Клімкін пояснив багатоходівку Путіна з загостренням на Донбасі

Японія за дипломатію

Фуміо Кісіда розповів керманичу Кремля, що Японія виступає проти застосування сили й буде продовжувати стежити за російсько-українським конфліктом з "серйозною стурбованістю".

Він також пообіцяв, що Японія, яка ініціювала телефонні переговори, продовжить наполегливі дипломатичні зусилля з ослаблення напруженості.

Путін запевнив японського лідера, що Росія не має наміру вторгатися в Україну. Натомість Кісіда у відповідь попередив того про санкції G7 у разі, якщо він не виконає обіцянку.

Ситуація в Україні вкрай напружена. Якщо ми дозволимо змінити статус-кво силою, це пошле невірний сигнал не тільки Європі, а й Азії та решті світу,
– зауважив після перемовин прем'єр-міністр Японії.

У Росії своя "правда"

Свою версію перемовин поширив також офіційний сайт російського президента. Там зазначили, що Путін розповів про роботу над "гарантіями безпеки" від США й НАТО, бо, мовляв, це питання цікавило Кісіду.

Крім того, на сайті зазначають, що Путін розповів своє бачення того, яким чином має закінчитися російсько-українська війна, вкотре назвавши її "внутрішньоукраїнським конфліктом".

На думку російського президента, це має відбутися шляхом виконання мінських угод, а також домовленостей, досягнутих під час нормандських зустрічей.

Зеленський і Путін можуть провести зустріч

  • Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 16 лютого запропонував Володимиру Зеленському та Володимиру Путіну провести тристоронню зустріч.
  • Схожі пропозиції звучали й раніше, а обидві сторони відповідали, що буцімто не проти. Втім, наголошували: важливий не сам факт зустрічі, а її потенційні результати й наслідки.

До слова: Зеленський зустрівся з військовими на фронті – дивіться відео