За клопотанням прокуратури підозрюваному змінили запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов’язання. Про це повідомили під час підготовчого засідання Оріхівського районного суду Запорізької області 26 грудня, пише "Радіо Свобода".

Дивіться також: Харків'яни вийшли на протест проти видачі Росії організаторів теракту у місті

Справу Бутрименка після апеляції слухали повторно.

Це клопотання було обґрунтоване тим, що учасники Тристоронньої контактної групи з обміну полонених на виконання мінських угод і домовленостей у нормандському форматі"про "обмін всіх на всіх" досягли домовленості про включення Бутрименка у списку на обмін,
– розповіла адвокат потерпілих Олена Яркіна.

Вона також пояснила, що Бутрименко поїхав до Маріупольського СІЗО – і 26 або 27 грудня його заберуть співробітники Служби безпеки.

"Тобто він не поїде сам додому – буде скерований працівниками СБУ до місця збору всіх і будуть чекати, коли буде старт на обмін", – сказала Яркіна.

Тристороння контактна група у Мінську домовилася про обмін полонених у форматі "всіх на всіх". Наразі ведеться робота з підготовки остаточного списку людей та дати обміну. Попередньо провести обмін до кінця року Україна та Росія домовились також на нормандській зустрічі.

Що треба знати про Миколу Бутриненка?

  • Куйбишевський районний суд Запорізької області визнав Миколу Бутрименка винним у фінансуванні тероризму 16 травня 2019 року.
  • Його засудили до восьми років позбавлення волі. Однак оскільки обвинувачуваний перебуває у попередньому ув’язненні з 1 червня 2016 року, то, за так званим "законом Савченко", він зміг би вийти на волю уже через рік.
  • За даними свідків у його справі, Бутрименко в 2014 році повідомив підтримуваним Росією бойовикам про українських спецпризначенців біля Сніжного, після чого військових обстріляли і 10 із них – загинули.
  • Прокуратура і постраждалі подали апеляцію на вирок Бутрименку. Суд першої інстанції відкинув статтю щодо тероризму. Однак постраждалі та прокуратура просять переглянути сама цей момент і заново заслухати свідків. Вони мають свідчення про те, що Бутрименко не лише здав бійців, а й сам був зі зброєю.
  • 27 вересня колегія суддів Запорізького апеляційного суду ухвалила рішення повернути справу Миколи Бутрименка суду першої інстанції для повторного розгляду.