Про це розповів засновник фонду "Повернись живим" Віталій Дейнега у своєму відеоблозі "Хроніки неоголошеної війни".
Важливо! "Азов" – патріоти чи терористи: чому США взялись за ветеранів полку
Дейнега додав, що в липні 2019 року адміністрація Facebook деактивувала сторінки полку "Азов", зокрема "Твій полк" та "Офіційна сторінка пресслужби ОЗСП НГУ "Азов", а дописи зі згадками "Азову" почали видаляти зі інших сторінок.
З 2015 року палата представників конгресу вносила правки, які забороняють Сполученим Штатам надавати військову допомогу "Азову". А в 2018 році у федеральному бюджеті США містився пункт про заборону надання будь-якої допомоги полку "Азов". 26 червня 2015 року міністр оборони Канади заявив, що підготовка канадських сил або підтримка не буде надаватися "Азову",
– запевнив автор відеоблогу.
За словами Дейнеги, західні політики і громадські організації неодноразово називали "Азов" не просто ультра правим (англійською far right), а неонацистським, і тепер от навіть терористичним.
"Якщо пошукати статті про "Азов" у немаргінальних західних виданнях, то вони здебільшого приводять у якості аргументу татуювання членів полку, символіку", а також неонацистський символ "Вовчий гачок" на їхніх прапорах.
Пишуть, що "Азов" має неонацистський символ "Вовчий гачок" на прапорах
Чому США називають "Азов" терористичною організацією
Відповідний документ вже підписали 40 з 235 демократів нижньої палати. Мовляв, "Азов" пов'язаний із терористом, який у березні вчинив стрілянину у двох новозеландських мечетях.
У соцмережах стрілок хизувався тим, що тренувався разом з бійцями полку "Азов" в Україні і мав при собі його символіку. У списку іноземних терористичних організацій США фігурують: Аль-Каїда, ІДІЛ, "Хамас", "Хезболла".
Дивіться повний випуск відеоблогу "Хроніки неоголошеної війни" за 12 листопада 2019 року