Народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради з питань безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко наголосив 24 Каналу, що основні рішення – за Ставкою Верховного Головнокомандувача. Однак дещо потрібно зробити вже тепер.

До теми Залужний планує новий контрнаступ у 2024 році, – Die Welt

"Яку б не вибрали стратегію – або стояти в обороні, або активно просуватись – нам потрібно зробити єдине. На підконтрольній території будувати свої лінії Сирського, Тарнавського, Залужного. Оці лінії мають бути побудовані в кожній області", – переконаний Костенко.

Так буде певність, що ворог не піде далі. Тоді згодом можна планувати подальші дії, зокрема, наступальні. Але для цього, крім рішення, потрібні відповідні ресурси.

Яка стратегія ближча для України

На думку Костенка, на українсько-російському фронті позиційна війна приблизно з моменту звільнення Херсонщини в листопаді 2022 року. Відтоді лінія фронту глобально не зсунулась: десь захисники відвоювали частину, десь противник просунувся.

Надалі можна вибрати одну зі стратегій:

  • звільняти території;
  • знищувати сили й засоби противника.

Нардеп належить до прихильників саме другої стратегії.

Така стратегія видається реальнішою. <...> Знищуючи противника без прив'язки до території, а також економічно – санкціями, ми можемо змусити Росію вийти з наших територій,
– зазначив Костенко.

Наступ 2023 року пішов не за планом: основне

  • Узгоджений з американцями план наступу виявився недосконалим, тому Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному довелось його змінити. Зокрема, вирішив наступати не механізованими частинами, а піхотними.
  • Це мало зберегти життя бійців, але значно сповільнило їхнє просування. Зокрема, Роботине на Запоріжжі планували звільнити за 3 – 4 дні, а вдалось аж за два місяці – наприкінці серпня 2023 року.
  • Однією з основних причин скромних успіхів України вважають неповне й запізніле постачання зброї від західних союзників. Захисникам довелось згорнути деякі операції.