Про це з трибуни Верховної Ради 16 червня заявила нардепка Олександра Устінова. Вона наголосила, що керівництво партії "Голос" та відповідної парламентської фракції фактично перетнуло "червоні лінії".

Дізнайтеся більше "Перехід червоних ліній": частина депутатів "Голосу" створюють окреме об'єднання

Рудик хочуть виключити з "Голосу"

Ми ініціюємо виключення Кіри Рудик, яка прогулює 60% засідань,
– заявила Устінова.

Нардепи з "Голосу" також нагадали, що у програмі партії на парламентських виборах обіцяли забирати мандат у тих, хто прогулює більш ніж половину засідань. "Час виконувати обіцянки, починаючи з себе", – наголосили вони.

Інші заяви нардепів з "Голосу"

Десять депутатів з фракції "Голос" заявили про створення окремого об'єднання "Справедливість". До його складу увійшли такі нардепи: Роман Лозинський, Андрій Шараскін, Юлія Клименко, Олександра Устінова, Наталія Піпа, Ольга Стефанішина, Соломія Бобровська, Володимир Цабаль, Ярослав Юрчишин, Галина Васильченко.

Устінова зазначила, що керівництво "Голосу" зрадило інтереси своїх виборців та українців, зокрема підтримавши антимовний закон.

Радимо ознайомитися Завдяки "Голосу" антимовний законопроєкт на порядку денному Ради: нардепи кажуть, що випадково

Крім того, ця група парламентарів висловила недовіру керівнику фракції Ярославу Желєзняку.

Депутати ініціюють виключення Рудик: дивіться відео 24 каналу

Реакція політсили

У "Голосі" прокоментували заяву 10 нардепів, наголосивши, що законодавство передбачає можливість депутата вийти з фракції.

Тільки позафракційні депутати мають право створювати депутатські групи. Але створення груп в межах депутатської фракції прямо суперечить закону,
– пояснили у партії.

Там також пообіцяли, що вже 16 червня політична рада "Голосу" розгляне заяву частини фракції та дасть їй оцінку.

Розкол у "Голосі": коротко