Однак безпековий союз, який очолює Росія, взагалі нічого не коментує. Хоча створений саме для того, аби давати відсіч у випадку таких дій. Ексспівробітник СБУ Іван Ступак в етері 24 Каналу припустив, чому ОДКБ проігнорувало вторгнення.
Дивіться також Не виключено, що друга лінія оборони Росії у Курській області прорвана, – розвідка Естонії
Чому безпековий союз Путіна досі мовчить
Ступак очікував побачити на сайті ОДКБ рішучу заяву про вторгнення в Курщину, однак нічого не знайшов. Таке враження, що платформа застигла у 2005 році. Білоруський керівник Алєксандр Лукашенко та глава Чечні Рамзан Кадиров також вирішили проігнорувати захід військ у Росію.
Росіяни кажуть, мовляв, "ми не будемо просити допомогу в ОДКБ". Можливо, щоб не ганьбитися. Я так розумію, що ніхто в цій історії не братиме участь. Лукашенко "морознувся", корчить з себе великого аграрія, у нього посівна. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв також якось дивно висловився. ОДКБ просто померло,
– зазначив Ступак.
Він порівняв Організацію договору про колективну безпеку з НАТО – і ті, і ті не рішучі. На майбутнє усім країнам необхідно переглядати угоди про безпеку та ліквідовувати старі союзи, які не працюють.
І це не просто перший наступ на російську територію з часів Другої світової війни. Я відверто не пам'ятаю, щоб країна, у якої немає морського флоту, великої кількості повітряних суден і піших сил, нападала на державу, яка переважає її,
– наголосив ексспівробітник СБУ.
Цікаво Росія могла втратити до 500 солдатів внаслідок удару по колоні у Курській області
У Росії 4 флоти: Чорноморський, Балтійський, Північний та Тихоокеанський. Росіяни мають сотні стратегічних літаків та ядерку. Навряд є приклади, коли неядерна країна нападає на ядерну. А та, своєю чергою, кричить, мовляв, "не бийте, хуліганів зору позбавляють".