Остаточно членами Альянсу Швеція та Фінляндія стануть після ратифікації усіма членами НАТО цього документу. Про це повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг під час брифінгу, повідомляє 24 канал.

Зверніть увагу Швеція надасть додаткову військову допомогу Україні на 500 мільйонів крон

Після ратифікації запрацює положення про колективну оборону

Столтенберг підтвердив, що підписання протоколу відбудеться у вівторок, 5 липня.

Генсек наголосив, що лише після ратифікації протоколу усіма 30-ма членами НАТО Швеція та Фінляндія отримають статус члена Альянсу й, відповідно, на них поширюватимуться принципи колективної оборони.

Скільки триватиме процес ратифікації протоколу – важко спрогнозувати, однак за теперішніх умов можна сказати впевнено, що зволікати з погодженням членства скандинавських країн в Альянсі ніхто не буде.

Вступ Швеції та Фінляндії до НАТО: головне

До повномасштабного російського вторгнення Швеція та Фінляндія були позаблоковими державами та зберігали нейтральний статус. Вперше про можливість членства в Альянсі в обох країнах почали говорити наприкінці грудня – на початку січня. Причиною цього була загроза російського вторгнення до України.

Після того, як Росія таки почала повномасштабну війну, Швеція та Фінляндія вирішили приєднатися до Альянсу.

Вступ до НАТО блокувала Туреччина. Причиною стала підтримка скандинавськими державами курдських організацій, які Анкара вважає терористичними. Однак під час саміту НАТО в Мадриді ця перепона щезла – Швеція, Фінляндія та Туреччина підписали компромісну угоду.

Під час того ж саміту Швецію та Фінляндію офіційно запросили стати членами НАТО.

Варто переглянути – наслідки саміту НАТО в Мадриді: дивіться відео