Скільки коштуватиме українцям Всеукраїнський референдум: пояснення Стефанчука

Про вартість проведення всеукраїнського референдуму розповів під час брифінгу перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук. За його словами, скільки точно це коштуватиме, наразі сказати не можна. Про це повідомляє 24 канал.

До теми Законопроєкт про референдум: коли буде "вердикт" Венеціанки й скільки це коштуватиме

Але ми знаємо, що середня вартість одного процесу виборів, які за структурою своєю є близькими до референдуму, становить орієнтовно 12 мільярдів гривень. І ми повинні розуміти, що будь-який референдум не є такою дешевою задачею,
– зазначив керівник парламенту.

Він зауважив, формуючи питання на референдумі та визначаючи їхню важливість, також потрібно взяти до у вагу, чи є готовою Україна витрати такі кошти на з'ясування якогось питання.

Щодо питання, чи переглядатимуть бюджет у разі ухвалення закону про референдум, перший віцеспікер уточнив, що це визначатиме Міністерство фінансів. Відповідний законопроєкт відомство має подати до Ради.

Стефанчук зауважив, що питання бюджетування будь-якого процесу, звичайно, повинно плануватись, але реалізовуватись лише після того, коли буде правова підстава.

"Я думаю, що після того, як ухвалять закон "Про народовладдя через всеукраїнський референдум", безперечно, повинно Міністерство фінансів прорахувати вартість одного референдуму і внести законопроєкт про закладення в бюджет України коштів на орієнтовну кількість", – пояснив він.

Парламентар додав, після того, як буде інформація про приблизну кількість референдумів у рік, їхню сумарну вартість мають закласти у бюджет.

Що про вартість референдуму Стефанчук казав раніше Скільки коштуватиме референдум в Україні: пояснення першого віцеспікера

Законопроєкт про референдум: коротко

  • Запропонований президентом законопроєкт передбачає: щоб організувати референдум за народною ініціативою, слід зібрати щонайменше 3 мільйони підписів жителів України. Водночас вони повинні представляти щонайменше 2/3 адміністративно-територіальних одиниць, передбачених Конституцією України.
  • Законопроєкт допускає можливість електронних голосувань під час референдуму.
  • Під час референдуму можуть виносити на розгляд питання про затвердження закону про внесення змін до розділів І, III, XIII Конституції України. Тобто мовиться про загальні засади, вибори, сам референдум, правосуддя та інше.
  • Також можуть розглянути питання загальнодержавного значення, питання про зміну території України та питання про втрату чинності закону України або окремих його положень.
  • Водночас референдум не допускається щодо законопроєктів з питань податків, бюджету та амністії.
  • Питання для національного референдуму мають бути чіткими, без подійних тлумачень, а відповіді на них повинні бути "так" або "ні".
  • Референдум не можна проводити у разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного чи надзвичайного стану.
  • 18 червня Верховна Рада ухвалила у першому читанні ухвалила цей президентський законопроєкт. Документ підтримали 252 народні депутати.