Про це 24 Каналу сказав політтехнолог Михайло Шейтельман. За його словами, певні категорії населення Росії зрозуміли, що їхнє майбутнє є доволі примарним й насамперед треба здати кремлівського диктатора.

До речі Засідання у Гаазі: штучний інтелект показав, як би виглядав Путін на суді

Чи доживе Путін до лави підсудних

Він вважає, що ймовірність того, що Путін опиниться на лаві підсудних, дуже мала. Адже Саддам Хусейн постав перед судом, але для цього американським війська довелося захоплювати Багдад.

У захоплення Москви американськими військами я вірю слабо,
– зазначив Шейтельман.

Стосовно ж Слободана Мілошевича, нагадав політтехнолог, то його видали. Водночас він не був небезпечний для нових еліт Югославії, тобто вони не боялися, що Мілошевич щось розповість.

Мені здається, що в Росії наступний режим після Путіна буде з людей із його нинішнього оточення. Їм точно не потрібно, щоб Путін розповідав правду про їхню участь у цій війні,
– наголосив політтехнолог.

Тому Шейтельман не вірить, що Путін доживе до суду. Тож є два найбільш ймовірних сценарії – або його вб'ють свої, або кремлівський диктатор спокійно добуде на посту президента, більше ніколи не виїжджаючи з Росії.

Шейтельман припустив, яка доля чекає на Путіна після ордера МКС на арешт: дивіться відео

Ордер на арешт Путіна зачепив дві категорії

Він зазначив, що про те, як змінилася ситуація всередині Росії, найкраще повідомила газета The New York Times. Там зауважили, що поки країна-агресорка не виконає ордер на арешт Путіна, – з неї неможливо знімати санкції.

Тому, за його словами, депутати, промисловці та підприємці в Росії тепер зрозуміють, що всі їхні надії на скасування санкцій розсіялися. Адже спершу потрібно здати тих, на кого виданий ордер Міжнародного кримінального суду.

Я думаю, так само сильно це вплинуло на олігархів, які намагалися використати свої лобістські зусилля, щоб зараз зняти з себе санкції,
– заявив Шейтельман.

Політтехнолог зауважив, що, звісно ж, росіяни, які підтримують Путіна, обурюватимуться. А у тих, хто був більш-менш проти війни, це зміцнить впевненість в їхній правоті.

Тому дві категорії, я думаю, зачеплені,
– сказав політтехнолог.

Йдеться, на його думку, про чиновницько-олігархічну верхівку, яка зрозуміла, що все – доведеться здавати Путіна й будувати щось нове, а також пасивних противників війни.

Більше про ордер МКС на арешт Путіна: головне

  • Міжнародний кримінальний суд у Гаазі 17 березня видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Владіміра Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Вони є підозрюваними у незаконному примусовому переміщенні українських дітей. Україна може вимагати арешту Путіна і Львової-Бєлової на території тих країн, які визнають рішення міжнародного кримінального суду.
  • У МЗС країни-терористки одразу ж відреагували. Зліпити до купи два слова спромоглася Марія Захарова – речниця МЗС Росії. Вона заявила, що рішення Міжнародного кримінального суду для країни-терористки не має жодного значення.
  • Президент України Володимир Зеленський сказав, що цей ордер – це історичний момент, з якого починається історична відповідальність. Президент США Джо Байден заявив, що ордер на арешт Путіна є "дуже сильним аргументом".