Зрештою 2 липня Рада відхилила ці законопроєкти. Відтак документ про роботу ВККС зможе підписати спікер Ради Дмитро Разумков, а згодом і президент Володимир Зеленський.

До речі Сподіваюсь, без юридичних "мін", – Зеленський про закон, що запускає судову реформу

Відновлення роботи ВККС

Законопроєкт №3711 про формування ВККС ухвалили у першому читанні ще 3 березня. Протягом понад трьох місяців документ готували до другого читання. Перед тим, як ухвалити документ в цілому, нардепи розглянули приблизно 50 правок. Підтримали важливий законопроєкт 293 нардепи.

За однією з правок, яку ухвалили, вирішальний голос у конкурсній комісії з відбору членів ВККС матимуть міжнародні експерти.

На законопроєкт подали дві ініціативи з вимогою його скасувати. Авторкою одного з них виступила Юлія Тимошенко. Втім "за" проголосували лише 35 нардепів.

Разумков вважає, що Зеленський не підпише закон

Тим часом спікер Дмитро Разумков вважає, що президент Зеленський ветує закон про ВККС. Усе через технічну колізію, яка виникла при ухваленні документа. Парламентарі проголосували за дві поправки, які суперечать одна одній. Обидві стосуються участі міжнародних експертів.

Дві норми можна абсолютно по-різному трактувати: або посилення ролі міжнародних експертів, або применшення. Згідно з діючим регламентом Верховної Ради і Конституцією, на рівні парламенту виправити ухвалений закон не можна,
– пояснив Разумков.

Що змінить цей законопроєкт

  • Він стосується відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Зокрема, визначає порядок його формування.
  • ВККС складатиметься з 16 членів. Їх на 4 роки призначатиме Вища рада правосуддя за результатами конкурсу.
  • Будуть чіткі терміни внесення кандидатур до складу Конкурсної комісії з питань доброчесності та вимоги до цих кандидатів.
  • Крім цього, визначать порядок проведення конкурсів, а також вдосконалять порядок організації роботи та засідань ВККС.