За відповідний закон тоді проголосували 237 народних депутатів, 233 з яких представники "Слуги народу". "Проти" виступили 16 народних обранців, утрималися 77, не голосували 67.
Важливо: Що передбачає законопроєкт про перезавантаження НАЗК: плюси, мінуси та ризики
Найголовніша зміна згідно з прийнятим законопроєктом стосуватиметься форми управління НАЗК. Відтепер керувати діяльністю НАЗК замість п'яти членів буде голова, якого призначає і звільняє Кабінет міністрів.
Зробити це (обрати голову НАЗК, – 24 канал) через конкурсну комісію за участі міжнародних експертів. Так, як це відбувалося для добору суддів Антикорупційного суду,
– сказала голова Комітету ВР з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська.
Що передбачає законопроєкт:
- нинішнє керівництво та члени НАЗК достроково звільняються;
- для обрання нового складу органу переформатовується конкурсна комісія, яка тепер включатиме 6 осіб: по троє – делегати від Кабміну і від міжнародних організацій;
- колегіальне керівництво замінюється на одноосібного Голову, який зможе сам призначати собі 3 заступників;
- для ефективного контролю за роботою органу створюється Управління внутрішнього контролю;
- за новими правилами і з новими повноваженнями перезавантажується Громадька рада;
- запроваджується раз на 2 роки незалежний аудит;
- НАЗК має право отримувати інформацію з відкритих баз даних, реєстрів іноземних держав, у тому числі після внесення плати за отримання відповідної інформації, якщо така плата вимагається для доступу до інформації.
До теми: Кабмін отримає право призначити тимчасового керівника НАЗК, – Юрчишин
Як обиратимуть голову НАЗК?
- Протяком п'яти днів уряд призначає тимчасово виконувача обов'язків голови НАЗК;
- Нового голову НАЗК обиратимуть на конкурсі;
- Призначатимуть раз на чотири роки;
- Одна і та сама особа не зможе обіймати цю посаду двічі поспіль;
- Однією з підстав для звільнення буде висновок комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК про неефективність такої діяльності.
Які функції має НАЗК? Національне агентство з питань запобігання корупції – центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.
НАЗК має дуже широкі повноваження, серед яких: розробка антикорупційної стратегії, перевірка е-декларацій, перевірка на конфлікт інтересів, контроль за фінансуванням політичних партій і співпраця з викривачами корупції.