За інформацією дипломатів, Рада безпеки, включно з Росією, яка має право вето і може заблокувати будь-яке неприйнятне для себе рішення, погодилася висловити "глибоке занепокоєння щодо підтримання миру і безпеки в Україні".
Читайте також Кислиця знову влучно розкритикував Радбез ООН
Що відомо про заяву Радбезу ООН
У заяві міститься нагадування, що всі держави-члени повинні взяти на себе обов'язок вирішити конфлікт мирним способом. Крім того, Радбез повинен знайти консенсус та долучитися до підтримки України.
Рада безпеки висловлює глибоке занепокоєння з приводу підтримки миру та безпеки України,
– йдеться у нарисі.
Як повідомляє Reuters, заява була погоджена, попри дипломатичну суперечку, яка загострилася після того, як 24 лютого Росія розпочала наступ на Україну. Генсек ООН Антоніу Гутерреш назвав це вторгнення "абсурдною війною".
У Нью-Йорку триває засідання Ради безпеки ООН: що варто знати
- 5 травня об 22:00 розпочалося засідання Радбезу ООН. Делегації з усього світу прибули до США, які ініціювали зустріч.
- Відомо, що під час засідання обговорювалися проблеми захисту мирного населення на цивільної інфраструктури в Україні.
- На засіданні виступив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Він розповів, що з України евакуювали близько 500 цивільних осіб. Він нагадав, що отримав згоду Росії на евакуацію 26 квітня – під час перемовин з Володимиром Путіним у Москві.
- Україну представляв дипломат Сергій Кислиця, який, до слова, розкритикував Раду безпеки ООН за бездіяльність. Він нагадав, що Росія вже випустила понад 2000 ракет, і більшість з них вдарила по цивільній, а не по військовій інфраструктурі.
- Наразі Управління Верховного комісара ООН з прав людини проводить збір доказів та свідчень щодо діянь, які вчинили російські окупанти після вторгнення в Україну. Після висунення звинувачень, Росію можуть визнати воєнним злочинцем та притягнути до відповідальності.
Наголосимо, що вторгнення Росії в Україну – це порушення Статуту ООН. Організація планує нарощувати масштаби рятувальних операцій на українській території.
Зверніть увагу – Росія відкрила вогонь по Києву під час візиту генсека ООН – деталі у відео