У партії "Слуга народу" впевнені, що мають достатньо голосів для ухвалення відповідного документа. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на джерело у керівництві провладної політсили.
Читайте також Є певні наслідки для тих, хто у списку олігархів, – Гетманцев
Наша фракція дасть 200 голосів, а при великому бажанні забезпечить і 226 "за" в першому читанні. Не думаю, що в залі будуть так розгойдувати ситуацію, щоб навіть у першому читанні цей законопроєкт не проголосувати,
– сказав співрозмовник видання.
Варто зазначити, що профільний комітет 30 червня проголосував за законопроєкт про деолігархізацію.
- Його підтримали 9 членів, 4 проголосували проти, а 1 – утримався.
Водночас там порекомендували Раді відхилити альтернативні законопроєкти №5599-1, 5599-2 та 5599-3 авторства депутатів від фракцій "ЄС, "Голос", "Батьківщина" та групи "За майбутнє".
Законопроєкт про олігархів: що відомо
Головним завданням документу є перетворення олігархів на бізнесменів. Це робиться для того, щоб не допустити їхнього впливу на економіку України.
За словами члена Комітету з питань нацбезпеки Федора Веніславського, у реєстр олігархів можуть потрапити ті особи, які відповідають трьом з чотирьох критеріїв:
- беруть участь у політичному житті;
- мають значний вплив на ЗМІ;
- є кінцевими власниками суб'єкта господарювання із монопольним становищем на українському ринку;
- є власниками активів вартістю у понад мільйон прожиткових мінімумів працездатних осіб (нині це 2,27 мільярда гривень).
До теми Проблема олігархії – така ж загроза нацбезпеці, як війна на Сході, – Гетманцев