В авіаційній термінології є визначення – продовження терміну експлуатації. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, додавши, що будь-яка авіаційна техніка має певний час, коли може перебувати у стані бойового режиму.
Дивіться також Як Росія використовує систему ГЛОНАСС у війні проти України та яку роль відіграє Китай
Чи зможуть SCALP виконати бойове завдання
Будь-яка крилата ракета має двигун, системи управління, тому за своєю будовою нагадує літак, але без пілота. SCALP, які були на зберіганні, не використовувалися, тому вийшов термін їхньої експлуатації за часом. Для того, щоб вони далі виконували бойові завдання, цей термін треба продовжити через певні технічні маніпуляції.
Відтак ракету знову збирають. До України SCALP надійдуть уже з продовженим терміном експлуатації та після проведення регламентних робіт. Вони зможуть виконати поставлене завдання,
– наголосив Роман Світан.
Для України – це така сама ракета, яку ми отримували раніше. Найімовірніше вона вже доставлена, адже, як правило, такі повідомлення з'являються в інформаційному полі, коли ракети вже на наших складах. Сподіваємось, що найближчим часом ми зможемо побачити, як вони працюють.
"Дальність для експортних варіантів, ймовірно, складає 250 кілометрів. Хоча є певні види, які можуть долати 500 кілометрів. Тому все залежатиме від дальності роботи та механізмів заборон, тобто чи має Україна заборони на використання SCALP для ударів по Росії", – розповів льотчик-інструктор.
Чи можуть вдарити SCALP по Кримському мосту
Не варто порівнювати SCALP і Taurus, адже вони мають різні бойові частини. Наприклад, для роботи по Кримському мосту потрібні німецькі Taurus, які мають подвійну бетонобійну бойову частину. Такий снаряд зможе краще пробити бетон.
Якщо нам передадуть далекобійні SCALP, то за дальністю вони справді такі самі як Taurus. Але багато залежить від умов запуску. Наприклад, ми можемо працювати 250-кілометровими SCALP, тобто тими, які у нас були. Пригадайте корабель "Аскольд" у Керчі, який уразили цими ракетами,
– зауважив Світан.
Тоді Україні вдалося підійти на потрібну дальність, здійснити пуск та виконати бойове завдання. Інше питання полягає в тому, який існує механізм прикриття літаків, які несуть SCALP.
Військова допомога Україні: останні новини
- США надали Україні великий пакет військової допомоги на суму 60 мільярдів доларів. Частина цієї допомоги вже прибула та перебуває на фронті. Швидкого постачання вдалося досягти, тому що частину озброєння зберігали на складах у Європі. Для передачі решти техніки та зброї знадобиться час.
- Крім цього США ухвалили рішення про новий пакет допомоги на 400 мільйонів доларів. Є припущення, що серед зброї можуть бути ракети ATACMS. Також мовиться про додаткові боєприпаси, зенітно-ракетні комплекси, гранатомети, бойові машини.
- Україні терміново продадуть три високомобільні ракетні системи HIMARS. Таке рішення ухвалив Держдеп США. Вартість техніки орієнтовно 30 мільйонів доларів. Цю суму Сполученим Штатам виплатить Німеччина. Країна планувала це зробити ще тоді, коли допомога від США не була проголосована.