Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Крамаров, зауваживши, що Сполучені Штати вважають своєю основною ударною силою перевагу в повітрі. Тому запаси ракет ATACMS у них не були настільки значними, враховуючи їхні пріоритети.

Дивіться також ATACMS під ялинку та консолідація союзників: які перші результати візиту Зеленського до США

Чому США ще не передали ATACMS

Як наголосив Крамаров, у кінці квітня – на початку травня 2023 року була інформація, що виробник ATACMS "розконсервував" лінію виробництва, яка була закритою ще з 2018 року. З того часу там тільки обслуговували наявні ракети.

Зараз упродовж 6 місяців ці ракети виробляють. Здається, в одному з інтерв'ю один з американських конгресменів проговорився, що відбувається. Він сказав, що зараз є повний консенсус. Всі готові і просять президента ухвалити рішення про передачу,
– зауважив Крамаров.

Дивіться розмову з Андрієм Крамаровим на ютубі 24 Каналу

Найімовірніше, українські артилеристи освоювали роботу з ракетами ATACMS ще під час навчання на системах HIMARS. Тому у них не має виникнути якихось особливих проблем з цими засобами.

Україні було б важливо отримати ATACMS ще цієї осені. Це допоможе вибивати тилові військові об'єкти окупантів, а також – підготувати фундамент наступу у 2024 році.

ATACMS для України: коротко

  • Україна упродовж всієї повномасштабної війни закликає США передати далекобійні ракети ATACMS. Їхня дальність ураження – близько 300 кілометрів.
  • У виданні FT повідомляли, що Джо Байден вже наближається до ухвалення позитивного рішення. Це потенційно відкриє нову главу у військовій підтримці від США.
  • Президент Володимир Зеленський зауважив, що Україна та США перебувають на фінішній прямій з приводу постачання ATACMS. Відсутність таких ракет призведе до більших втрат на полі бою.