Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Павло Нарожний. За його словами, ATACMS – відносно стара зброя, яку почали виробляти близько з 1990-х років. Свого часу американці вистріляли понад 500 таких ракет в Іраку, а з 2015-го взагалі їх не замовляли .

До теми Новий етап затяжної війни, як Путін хоче виснажити Захід: що західні ЗМІ пишуть про Україну

Які основні проблеми з ракетами ATACMS

Як наголосив Нарожний, одна з головних проблем – вартість цих ракет. Вони значно дорожчі за GMLRS, які є на озброєнні ЗСУ.

Вони відстріляли понад 500 ракет в Іраку. А зараз беруть старі зразки та модернізують, щоб вони були більш новітні. Чому так? Бо вартість ракети доволі велика. Точно невідомо, але йдеться про близько 1,5 мільйона доларів за одиницю,
– зазначив Нарожний.

Так, вартість однієї ракети GMLRS на 80 кілометрів – 160 – 180 тисяч доларів. А крилаті бомби GLSDB на 150 кілометрів, які згодом отримає Україна, – від 60 до 100 тисяч доларів. Точну вартість останніх вирахувати складно, адже там поєднують старі бомби, які вже є на складах, з ракетними двигунами.

Чи отримає Україна ракети на 300 кілометрів: дивіться відео

У такій ситуації зрозуміло, що передача ракет ATACMS для України є малоймовірною. Якщо це таки станеться, то ЗСУ отримають порівняно невелику кількість цих засобів.

Якщо таки вийде домовитися про передачу ракет ATACMS, то йдеться не про сотні штук, а максимум десятки штук. Та все ж шанси отримати ATACMS досить низькі,
– вважає Нарожний.

Чому США не дають Україні ракети ATACMS

  • У виданні Politico спробували з'ясувати, чому США не передають Україні ракети ATACMS. Є щонайменше 2 причини.
  • Насамперед в США вважають, що їм самим не вистачить ракет ATACMS у випадку конфлікту, якщо вони передадуть їх Україні. В Пентагоні зараз недостатньо запасних армійський тактичних ракетних систем.
  • Окрім цього, в Штатах досі переживають, що Україна почне використовувати ці ракети для ударів по Росії. А це – "червона лінія" для американців.