Таку думку 24 Каналу висловила старша редакторка української служби "Голосу Америки" Тетяна Ворожко, зауваживши, що законопроєкт щодо допомоги Україні передбачає близько 60 мільярдів доларів. Ці гроші надаються для різних цілей.
Дивіться також "Уже на літаках": що США негайно відправлять до України, якщо ухвалять допомогу
Згідно з проєктом закону, частково допомога надається у межах повноважень президента США. Фактично документ надає повноваження адміністрації Джо Байдена надавати різні пакети допомоги. Однак, як формуватиметься кожен конкретний пакет на основі цього законопроєкту, буде вирішуватися згодом. Наприклад, для України можуть виділити 20 – 30 пакетів допомоги.
"Я припускаю, що перший пакет допомоги, напевно, вже складений – з тих заяв, які лунають з Білого дому і з Пентагону", – припустила старша редакторка української служби "Голосу Америки".
За її словами, різниця між цим законопроєктом від Палати представників та законопроєктом, за який раніше проголосував Сенат, у тому, що у першому закликають або заохочують президента США надати ракети ATACMS.
Там наступним рядком мовиться про те, що "якщо це не становить загрози безпеці Сполучених Штатів". Враховуючи ті дебати, які зараз лунають у Вашингтоні, це в принципі є кроком для того, аби все ж таки ATACMS надати. Але президент і Пентагон вирішуватимуть,
– сказала Тетяна Ворожко.
Однак, цей законопроєкт не зобов'язує їх це робити. Водночас, на думку старшої редакторки української служби "Голосу Америки", шанси отримати ці ракети нині вищі, аніж були раніше.
Американська допомога для України: що ще відомо
- Палата представників Конгресу США ввечері 20 квітня проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. 311 конгресменів підтримали рішення. Поправки, які вносили до документа, відхилили. Далі законопроєкт передадуть на голосування до Сенату США.
- У Білому домі заявили, що після схвалення законопроєкту Конгресом США постачання військової допомоги для України розпочнуться "одразу ж". Джо Байден підпише проєкт закону одразу після того, як його підтримає Сенат.
- Законопроєкт передбачає виділення для України 60,84 мільярда доларів. Понад 23 з них – для поповнення запасів американського озброєння. 13,8 – на закупівлю новітнього озброєння, оборонних послуг та товарів. Також гроші передбачені на нагляд та підзвітність за допомогою та обладнанням.
- Проєкт закону передбачає повернення коштів за економічну підтримку. Україні планують виділити 7, 85 мільярда доларів у вигляді кредитів. Однак, їх можуть списати за певних умов.