Про це в ефірі телемарафону розповіла речниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України – Наталія Гуменюк. Вона також закликала українців реагувати на сигнали повітряної тривоги через підвищену загрозу з моря, передає 24 Канал.

Дивіться також Путін вирішив перемістити МіГ до Криму: чому це зашкодить Росії

Що наразі відомо про підготовку росіян до атак

Гуменюк зазначила, що Цілком імовірно, що ворог може використати свої високоточні ракети типу "Калібри", носій якого наразі перебуває у Чорному морі, по обʼєктах критичної інфраструктури. За словами речниці, так росіяни робили минулого року.

Крім того, Наталія Гуменюк підкреслила, що українські військові спостерігають довготривалу павзу щодо невикористання росіянами ракет повітряного базування типу Х-101, якими вони полюбляли гатити минулої зими.

Це може говорити про підготовчий період, який певним чином ворог використовує для накопичення цього виду озброєння,
– сказала вона.

Зрештою речниця наголосила, що в будь-якому випадку перебування ракетоносіїв в Чорному морі чи навіть у пунктах базування – це високий рівень ракетної загрози на всій території України. А коли ці кораблі виходять на бойове чергування, то підіймається додатковий рівень загрози.

Наостанок вона закликала усвідомлювати небезпеку, яку можуть нести ракетоносії з Чорного моря й оперативно реагувати на сигнали повітряної тривоги, адже виявити пуск "Калібрів" доволі складно.

Що відомо про останні обстріли енергооб’єктів України

  • Російська армія вночі 25 жовтня обстріляла територію поблизу Хмельницької АЕС. Унаслідок цього були пошкоджені лінії електропередач і без світла залишилося понад 1,8 тисячі споживачів у регіоні.
  • Відреагував на терористичний обстріл атомної станції й Володимир Зеленський. Він наголосив, що, найбільш імовірно, Хмельницька АЕС була мішенню для ворожих дронів-камікадзе.
  • Висловилися щодо російської атаки Хмельницької АЕС і у МАГАТЕ. Там наголосили, що наступного разу "може не так пощастити" із наслідками ворожої атаки.