Програма рекрутингу має задовольнити потреби ЗСУ в кадрах під час повномасштабної війни з Росією Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова детальніше розповіла про те, який вигляд матиме шлях людини, яка відгукнулась на вакансію в ЗСУ.

Читайте також Демобілізація, призов студентів і списки роботодавців: якою буде мобілізація в грудні 2023

Яка процедура прийняття на службу до ЗСУ

Громадянин може відгукнутися на бажану вакансію на двох рекрутингових сервісах: Work.ua та Lobby X. Опісля подання свого резюме людина проходить такий шлях:

  • розмова з рекрутером;
  • підтвердження вибору місця служби;
  • оформлення;
  • обов'язкова підготовка, адже законодавство вимагає від людини пройти базовий військовий вишкіл.

Вже далі, за словами Наталії Калмикової відбувається долучення людини до того підрозділу, який дав згоду на проходження служби і на контракт.

В Україні існує контракт до завершення особливого періоду. І це насправді найкращий шлях, тому що у людини, яка підписує контракт, є певні переваги, зокрема підйомна допомога у разі укладання першого контракту,
– зауважила заступниця міністра оборони.

У випадку, якщо контракт не за місцем проживання, людина може отримати компенсацію за оренду житла, можливість отримання пільгового кредиту за державною програмою єОселя та багато інших переваг.

Рекрутинг у ЗСУ: що відомо про програму

  • На початку листопада міністр оборони України Рустем Умєров затвердив нову концепцію військової кадрової політики оборонного відомства до 2028 року. Згідно з нею, ЗСУ перейдуть на військову службу за контрактом. Крім того, строкової служби більше не буде – її замінять інтенсивним військовим вишколом.
  • Міністерство оборони України вже уклало угоду з двома рекрутинговими платформами. Мовиться про Lobby.X та Work.ua. Організації пообіцяли, що допомагатимуть армії на безоплатній основі.
  • Додамо, що СЕО компанії Work.ua Артур Міхно повідомив, що нині в українській армії є дуже високий попит на фахівців із цивільними спеціальностями.