Про це повідомив виконувач обов'язків голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.
Читайте також: Оренда квартири: найпоширеніші шахрайства, про які треба знати
Хто такий ріелтор?Це посередник, агент, що працює на ринку нерухомості за комісійні.
В Україні найчастіше трапляються ріелтори, що працюють на агентства нерухомості та приватні, яких іноді називають маклерами хоча у світі посередників на ринку нерухомості частіше називають "брокерами" (real estate broker).
На сьогодні в Україні відсутнє будь-яке законодавче регулювання брокерської діяльності і немає нормативної бази, яка б встановлювала загальні правила діяльності в цій сфері.
Оскільки не визначено правових наслідків за порушення законодавства, це спричинило появу на ринку так званих "сірих" ріелторів, діяльність яких не завжди є якісною та професійною, а іноді навіть шахрайською.
Що пропонує проект закону?
Згідно з проектом закону "Про брокерську діяльність у сфері нерухомості", до осіб, які мають право називати себе брокерами є чіткі вимоги:
- трирічний досвід роботи як агента з нерухомості;
- успішно складений кваліфікаційний іспит;
- кваліфікаційний сертифікат брокера з нерухомості;
- інформація про нього має міститись в Державному реєстрі брокерів з нерухомості та суб'єктів брокерської діяльності.
Читайте також: Знесення незаконних забудов: чи стане Львів прикладом для інших міст
Провадити брокерську діяльність у сфері нерухомості може виключно суб'єкт брокерської діяльності, який має у своєму штаті хоча б одного брокера з нерухомості.
Кожні 3 роки брокер зобов'язаний підтверджувати кваліфікацію шляхом складання кваліфікаційного іспиту. Кваліфікаційну підготовку здійснюватимуть навчальні центри, створені саморегулювальними організаціями брокерів.
Працю ріелторів в Україні планують узаконити//Getty images
Поняття "агент з нерухомості" у новому законі пропонують залишити – такі особи можуть ставати помічниками брокерів попередньо пройшовши професійну підготовку та отримавши свідоцтво про проходження навчання.
Державне регулювання брокерської діяльності у сфері нерухомості здійснюватиме Фонд державного майна України. Саме він має право анульовувати дозвільні документи за порушення законодавства на підставі рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії.
Нерухомість 24 раніше писала, у яких випадках не треба платити за послуги ріелтора.