Що треба знати про послуги ріелтора, щоб не викинути гроші на вітер, читайте далі. Раніше ми уже писали про найпоширеніші шахрайства, про які варто знати до того, як ви почнете шукати зйомну квартиру.

Актуально! Оренда квартир у Києві: ціни у різних районах від початку року – інфографіка

Хто такий ріелтор?Це посередник, агент, що працює на ринку нерухомості за комісійні. В Україні найчастіше трапляються ріелтори, що працюють на агентства нерухомості та приватні, яких іноді називають маклерами.

Часто ріелтори пропонують договори про надання посередницьких послуг, які вони визначають як "інформаційно-консультаційні".

Юристи з адвокатського об'єднання "Бачинський і партнери" наголошують, що про плату за надання таких послуг має бути зазначено на початку співпраці, особливо, коли ріелтор шукає вам квартиру, а не ви вже знайшли квартиру, яку здають в оренду через ріелтора.

квартира оренда нерухомість
Знайти квартиру для оренди можна й без посередництва ріелтора//unsplash.com

Коли не треба платити за послуги ріелтора?

Якщо ріелтор ніяк не укладає договір про оренду, не повідомляє про розмір оплати за послуги, а з'являється лише вкінці з вимогою заплатити йому, ви маєте повне право йому відмовити, оскільки в такому випадку закон не встановлює обов’язку оплачувати.

Якщо є договір, були надані послуги – тоді є плата за них. Якщо цього всього немає, то й нема за що платити.

Варто також знати про те, що без відповідних повноважень ріелтор не має права підписувати договори про оренду нерухомості чи брати гроші від орендаря. Зазвичай, в обов'язки ріелтора входить проведення огляду помешкань та надання проектів угод.

У Києві оплата послуг ріелтора найчастіше становить 50% від вартості місячної плати за орендовану квартиру. У Львові за його послуги доведеться заплатити 100%.

Читайте більше у матеріалі: Як правильно орендувати житло: нюанси і поради

Дізнайтесь більше: