Про це повідомив очільник Рівненської ОВА Віталій Коваль. За його словами, рівняни щодня готуються до оборони населених пунктів області.

Читайте також Санкції проти режиму та "хороші білоруси": хто й навіщо поширює вкиди проти України

Як укріплюють кордон на Рівненщині

Коваль повідомив, що на півночі області активно будують інженерні, фортифікаційні споруди та копають протитанкові рови.

Усі 229 спільних кілометрів із Білоруссю зміцнюються настільки, щоб російські війська не змогли пройти вглиб нашого регіону, якщо влада Білорусі дозволить їм розпочати наступ,
– йдеться у повідомленні.

Очільник ОВА запевнив, що у місцевого населення бойовий настрій – люди готові захищати свою територію. За його словами, у Рівненські області живуть люди, які нікому не дозволять прийти до їхніх будинків, образити їхніх дітей, дружин та матерів.

Місцеві жителі щодня, як добровольці, приходять копати рови проти танків, допомагають робити відповідні огорожі та фортифікаційні споруди. Є й ті, хто постійно працює навіть у святкові дні.

Чому росіяни не пройдуть

Окрім бойового населення є ще й ЗСУ, Територіальна оборона, прикордонні війська та добровольчі формування кожної з 64 територіальних громад нашого регіону.

Варто зазначити, що добровольці рівненських громад щодня проходять бойове злагодження, відточують навички стрільби, тактику та стратегію війни в умовах їхніх територій.

"В нашому регіоні весь прикордонний периметр заміновано. До того ж північ Рівненської області – це суцільні ліси й болота. Тільки безумець наважиться полізти в цей, як ми називаємо, Поліський котел. Північ Рівненщини перетвориться на криваві болота, якщо Росія відкриє ще один фронт з боку Білорусі", – сказав Коваль.

Він запевнив, що Рівненщина готова до можливого наступу, жителі будуть битися за нашу незалежність.

Що відомо про загрозу з боку Білорусі

  • В напрямку кордону з Україною Білорусь тримає вже довгий час близько 5 — 6 підрозділів, які, як зазначають в Білорусі, посилюють кордон з Україною, бо начебто вона несе якусь загрозу.
  • Через теплу зиму навколо кордону України з Білоруссю утворились кілометри уривчастих берегів річок, густий мул і залиті водою поля. Такі природні умови значно ускладнять наступ загарбників.
  • Ба більше, речник підрозділу Сергій Хомінський зазначив, що в України є ще один корисний союзник – місцева популяція бобрів. Коли вони будують свої дамби, зазвичай люди їх руйнують, але цього року вони не зробили через війну, тому зараз скрізь вода.
  • Зауважимо, що Росія систематично перекидає техніку та особовий склад до Білорусі. 5 січня туди надійшла партія нових БТР-82A, БТР-80К, броньованих медичних та ремонтно-евакуаційних машин для білоруських сил спецоперацій.