Про звільнення села Роботине у Запорізькій області стало відомо 22 серпня. Про деокупацію повідомили бійці 47-ї окремої механізованої бригади.

До теми Може бути слабша за першу: ЗСУ наблизились до другої лінії оборони Роботиного, – ISW

Як люди жили в окупації в Роботиному

Жінка розповіла, що найважче було у психологічному плані. Потім у селі зникла вода і світло, а згодом – не стало і хліба. Люди жили й харчувалися тим, що вдалося посадити під обстрілами.

До слова, жінка нещодавно відсвяткувала день народження в окупації – їй виповнилося 52 роки. Крізь сльози вона розповіла, що отримала на свято шикарні подарунки.

У мене були шикарні подарунки. Мені подарували пиріжки з шовковицею, три хлібини, мама принесла букет троянд, а кум – пів ящика бубликів, які знайшов у окупантів,
– розповіла жінка.

Жінка пригадала дні з окупації: дивіться відео

Що відомо про звільнення Роботиного

  • Заступниця міністра оборони Ганна Маляр 21 серпня повідомила, що українські захисники мали успіх у напрямку південно-східніше Роботиного та південніше Малої Токмачки Запорізької області. За її словами, ворог намагався повернути втрачені позиції, але успіху не мав.
  • На 6 ранку 22 серпня у Генштабі ЗСУ повідомили, що в напрямку Роботиного Збройні сили України "мали успіх". Через кілька годин звільнення села підтвердили у Міноборони.
  • Згодом у мережі опублікували щемливі кадри зі звільненого Роботиного. Жителі крізь сльози дякували українським захисникам й розповідали, як переживали дні в окупації.
  • Контроль над селом Роботине Запорізької області важливий для українських військових, оскільки просування України в цьому районі дозволяє Силам оборони почати діяти за межами найщільніших російських мінних полів. Варто зазначити, що за 25 кілометрів від Роботиного розташований другий опорний населений пункт – Токмак. Вже за 48 кілометрів від нього Мелітополь. Тобто зараз ЗСУ на відстані 70 кілометрів від Мелітополя.